Windows 10 Ne Zaman Çıkacak?

Windows 8 sonrasında Windows 9 beklenirken, Microsoft bir adım ileri gitti ve yeni işletim sistemine Windows 10 adını verdi. Peki Windows 10 Ne Zaman Çıkacak? 2015 yılında Windows 10 piyasaya çıkış tarihi olarak ilk çeyrekten bahsediliyor. Muhtemelen 2015 yılının ilk aylarında Windows 10 ile tanışmış olacağız.

Windows 8 kullanıcıları için de güzel bir haberimiz var. Windows 8 kullanıcıları, Windows 10’a büyük ihtimalle ücret ödemeden geçiş yapabilecekler…

Windows 10’un Özellikleri ve Windows 8’den Farkları

Genişletilmiş Başlat Menüsü: 

Alışkın olduğumuz eski başlat menüsünü Windows 10’da yeniden karşımızda göreceğiz. Yeni başlat menüsü en sık kullanılan dosya ve fonksiyonları öne çıkaran ve kullanıcının özelleştirmesine imkan veren bir şekilde geliyor.
Pencereli Uygulamalar: Windows uygulamaları ekranı tamamen kaplıyordu ve uygulamadan çıkmadan diğer uygulama ve programlara kolayca geçilemiyordu. Yeni Windows sürümünde ise uygulamalar da masaüstü uygulamalarına benzer bir pencere içinde açılacaklar. Hem kolayca boyutlandırılabilecekler, hem de tek tıkla ufalıp, büyüyebilecekler.
windows10Geliştirilmiş Uygulama Tutturma (Snap): Uygulama tutturma (snap) özelliği geliştirildi ve bu sayede aynı ekranda birden fazla uygulamayla çalışmak mümkün olacak. Yeni dörtlü snap konfigürasyonu sayesinde ekranda 4 farklı uygulamayı çalıştırmak mümkün…
Yeni Görev Görüntüleme Fonksiyonu: Çalışan tüm uygulamalarınızı bir tuşa basarak bir arada görebileceksiniz. Ve tek tıkla dilediğini uygulamayı ön plana alabileceksiniz. Ayrıca farklı masaüstü görünümleri arasında da geçiş yapmanızı kolaylaştıracak bir düğmemiz olacak.
Sanal Masaüstü: Masaüstünün vasat görüntüsünü aşmak isteyenlere sıradışı masaüstü tasarlama şansı veren Sanal Masaüstleri geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.