Teknoloji Konusunda Sık Yapılan Hatalar

Teknolojik ürün alırken nelere dikkat etmeli? Teknolojiyi kullanırken ne yapmalı? Teknolojiyi yakından takip edenlerin yaptıkları hatalardan bahsetmek istiyoruz.

Gerek teknolojik cihazları satın alırken, gerek kullanırken daha sonradan pişman olacağımız şeyleri hepimiz yapıyoruz. Cihazımızın bir özelliğine bazen fazla güveniyoruz, bazen de uzun süre popülerliliğinden dolayı yenisini alamayacağımız bir şeyi satın alıyoruz.
Teknolojinin sürekli değişen ve gelişen yapısı aslında bu konuda bir türlü bilinçlenemememizin başlıca sebebidir. İşte yapılan hatalardan bazıları;

Teknoloji Konusunda Sık Yapılan Hatalar
Yanlış Windows’u Satın Almak: İyi olan Windows XP idi kötü olansa Vista. Windows 7 çok iyiydi ancak Windows 8 de farklı yorumlar alıyor. Sıradaki Windows 9 bu gidişata bakılırsa iyi olan olmalı

Herhangi Bir Ürünü Erken Satın Almak: Piyasaya çıktığı zaman bir ürünü satın aldığınızda, hem çok fazla para ödüyorsunuz hem de çok sayıda sonradan gelebilecek sorunla boğuşmak zorunda kalıyorsunuz.

Depolama Alanında Cimrilik Yapmak: Sabit disk, USB bellek ya da SSD… küçük boyutlarını daha ucuz olduğu için almak hep pişmanlık doğurur. Zaten fazlaca işletim sistemi GB alanı götürürken, neye uğradığını anlamadan geri kalan alan da doluveriyor.

teknolojik ürünlerBulut Hizmetlerine, Yavaş Bir İnternete Sahipken Güvenmek: Çok kullanışlı olan bulut depolama ve akış hizmetlerinin sadece interneti hızlıdır ve çok sınırlı olmayan kullanıcılar içindir. İnternetiniz eğer yavaşsa, bir kez daha düşünmenizde fayda var.

Yedeklemeyi Aksatmak: Önemli verilerin büyük bir yazılım güncellemesi yapmadan önce yedeklenmesi gerektiğini herkes bilir. Fakat bunu bilmek, sağlıklı yemek gerektiğini bilmeye ya da arabayı hız limitini aşmadan kullanmak gerektiğini bilmeye benzer. Yedeklemeyi çoğu kişi verilerini kaybedince hatırlıyor.
Komik Bir E-Posta Adresi Almak: sexylady@outlook.com diye bir e-posta adresi almak evet komik gelebilir. Ancak bir iş için bu adresi kullanmanız gerektiğinde ya da çocuğunuzun öğretmenine e-posta göndermeniz gerektiğinde bu o kadar da komik gelmeyecektir.
Şarjı Azalmış Pil İle Evden Çıkmak: Evdeyken göze %60 yeterli gibi görünebilir. Ancak dışarı çıktığınızda bu oran sizi yarı yolda bırakmaya son derece müsaittir.
3D TV’ye Para Harcamak: Şimdiden 3D TV’lerin devri geçti. Bu seneki CES’te her yerde 4K ve Ultra HD TV’ler vardı. Gözlüksüz olarak 3D TV’ler kullanımları geliştiğinde tekrar gündeme gelecektir. Ancak şimdilik demode olmuş gibi görünüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.