Baidu Browser Ve Baidu PC Faster

Bu yazımızda sizlere, gelişimi Çin’de gerçekleştirilen, ve özellikle Android telefon, ve tablet kullanıcılarının aklını, internette hızlı gezinme vaadi ile çelen Baidu Browser hakkında bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Eğer siz de Baidu Browser nedir diyor, ve Baidu Browser download işlemi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, tüm bunları, ve çok daha fazlasını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz…

Baidu Browser Nedir?

İnternette hızlı gezinme olanağını Android işletim sistemi kullanan cihazlar için sunan Baidu Browser, sahip olduğu T5 motoru sayesinde, diğer tarayıcılarda olduğundan %30 oranında daha hızlı internette gezinmeyi olanaklı hale getiriyor. Tarayıcının Swype desteği mevcut bulunurken, Müzik, Video, Sports gibi kategorilere sahip olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

Baidu Browser Kullanımı
Baidu Browser’de Yeni Sekme Açmak: Bunun için yapmanız gereken, iki parmağınızı, Baidu Browser açık iken, cihazınızın ekranında aşağı doğru kaydırmanız. Ama bunun dışında, klasik yöntemlerle yeni sekme açabilmeniz de mümkün…

Baidu Browser’de Ekranı Yakınlaştırmak: Bunun için yapmanız gereken, diğer tarayıcılarda olduğu gibi, iki parmağınızın ucunu ekrana dokundurmak; sonrasında da birbirinden uzaklaştırmak. Ya da, Baidu Browser’in alt kısmında yer alan çubuğu kullanmak sureti ile de ekran yakınlaştırmasını yapabilirsiniz.

Baidu Browser kullanımı sırasında, Ayarlar’a ulaşarak, internet bağlantısını daha hızlandırabilmek adına, kullanmakta olduğunuz sitelerde yer alan resimlerin yüklenmesini engelleyebilirsiniz. Çünkü sitelerde bulunan her bir resmin yüklenmesi demek, onun, sizin cihazınıza geçici olarak indirilmesi demektir; hem kotanıza zarar verir, hem de internette hızlı gezinmenize engel olabilir.

Baidu Browser’i her açtığınızda, karşınıza favori sitelerinizin yer aldığı Yer İmleri çıkar. Böylece, sürekli aynı adresleri yazarak zaman kaybı yaşamak durumunda kalmazsınız. Tüm bunlara ek olarak, Ayarlar’a girdiğinizde, indirmiş ya da indirmekte olduğunuz dosyalarınıza da ulaşabilirsiniz.

Bridu Browser nedirBaidu Browser PC Faster

Android cihazlardan sonra bilgisayarlar için geliştirilen, ve kullanıcının işini bu platformda da kolaylaştıran Baidu PC Faster, size, kayıt defteri, başlangıç seçeneklerini kendinize göre belirleme, tarayıcı geçmişini temizleme…gibi konularda istediğiniz ayarları kolayca yapabilme olanağı sunuyor. Bunun yanında, bilgisayarınızda bulunan bağlantı problemlerini giderebiliyor, Windows tarafından gelen güncellemeleri kontrol eden Baidu PC Faster, sizi, bilgisayar hızınızı arttırabilmek adına, sürücü erişimini düzenlemenizi de olanaklı hale getiriyor.

Bilgisayarın açılış hızını arttırmak adına, çalışmaya başladığı anda açılan programları gözden geçiriyor, ve bunların siz istediğiniz zaman başlamasını sağlıyor. Arka planda gereksiz çalışan uygulamaları durduran Baidu PC Faster, bilgisayarınızda var olan gereksiz çöplerin yükünden de sizi kurtarıyor. Tüm gerekli temizlik işlemlerini gerçekleştirmesinin sonrasında ise, siz, Baidu PC Faster’in, ne gibi bir faydası olduğunu kendi gözleriniz ile görebiliyorsunuz…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.