Apple Yeni Ürünü Homepod Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Apple tarafından düzenlenen “Dünya Geliştiricileri Konferansı” (WWDC) bu sene Kaliforniya’nın San Jose kentinde düzenlendi. Konferansta Apple firmasının yeni teknolojilerinden bahsedildi. Sonbaharda çıkması beklenen iOS 11 işletim sistemi ile kullanıcılar birbirlerine mesaj atar gibi para transferi gerçekleştirebilecekler. Siri, artık 6 dilde çeviri yapabilecek. iMac için macOS High sierra işletim sistemi geliyor. Macbook Pro ve iPad’lerde de pek çok yenilik olacak.

apple-homepod

Bu konferansta tanıtılan yeniliklerden birisi de homepod, kısaca akıllı hoparlör diyebiliriz… Sizlere Homepod hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Apple  Homepod Nedir? Apple Homepod Özellikleri Nelerdir?

Yeni nesil bir ev hoparlör sistemi… Siri desteğine sahip, Apple tarafından üretilen yeni bir hoparlörden bahsediyoruz. Sadece iki rengi var bu hoparlörün: siyah ve beyaz… Siri desteğine sahip olduğu için, iphone kullanıcıları tarafından çok kolay kullanılabilecek…  Siri sayesinde kullanıcılar Hey Siri komutunu verdiklerinde Apple Music’te yer alan şarkıları kolay bir şekilde hoparlör üzerinden dinleyebilecekler. Apple tasarımı A8 işlemcisinin yer aldığı akıllı hoparlörde 7 adet tweeter ve Apple tasarımı 1 adet woofer bulunuyor. Müzik çalma yeteneği haricinde HomeKit desteğine de sahip olan HomePod, akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmeye de imkan tanıyor.

 

Ev teknolojisi ürünleri rekabetine katılmak için Apple firması  Homepod ürününü piyasaya sürüyor. Siri sayesinde evdeki ışıkları kumanda edebilirsiniz. Akıllı bir ev için , ev otomasyonu bağlantı merkezi olarak kullanmaya müsait bir cihaz, Homepod…

Homepod, oda içerisindeki konumunu kendi kendine algılayabiliyor. Oda içerisindeki konumuna göre en güzel ses kalitesini sunmaya çalışıyor…

Homepod’un yakınına bir iPhone ile yaklaşmanız yeterli. Saniyeler için Homepod kullanılmaya ve müzik dinlemeye hazır hale geliyor, çünkü kolay kurulum özelliği var.

Aralık ayında Amerika, İngiltere ve Avustralya’da piyasaya sürülecek hoparlörün satış fiyatının 349 dolar olması bekleniyor. HomePod önümüzdeki yılın başında geri kalan ülkelerde de piyasaya sunulacak. Ülkemizde hangi fiyattan satılacağı konusunda ise şimdilik bir bilgimiz yok.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.