Şike Davası Son Durum: Aziz Yıldırım Serbest

Şike davası son durum bilgilerini bu yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağız. Pek çok kişi Aziz Yıldırım ile ilgili şike davası son durum bilgilerini merak ediyordu. Aziz Yıldırım, şike davası son duruma göre, beş aydır sürmekte olan duruşmaların sonucunda tahliye edilen isim oldu. Aziz Yıldırım serbest; ve Aziz Yıldırım tahliye oldu, ancak, Aziz Yıldırım serbest; ya da Aziz Yıldırım tahliye olmuş olsa da suçsuz bulunmadı… İşte Şike davası son durum bilgileri:


Şike davası son durumda Aziz Yıldırım serbest; ancak, Aziz Yıldırım’ın almış olduğu ceza süresi altı sene üç aylık bir zaman dilimini kapsıyor. Aziz Yıldırım’a verilen cezada, bugüne kadar göz altında kaldığı süre dikkate alınmış durumda. Aziz Yıldırım’ın şike davası kapsamında, şike yapmakla suçlandığı maçların isimleri şu şekilde:
Fenerbahçe – Karabük
Fenerbahçe – Ankaragücü
Fenerbahçe – Sibas
Eskişehir – Trabzon
Fenerbahçe – İstanbul Büyükşehir Belediye
Şike davasında son durum kapsamında tahliye edilen diğer isimler, Aziz Yıldırım ile birlikte: Yusuf Turanlı, İlhan Ekşioğlu, Olgun Peker… Şike davası son durum kapsamında, artık tutuklu olan kimse yok. Aziz Yıldırım tahliyesi için yeniden Metris Cezaevine götürüldü. Aziz Yıldırım serbest kalması için Metris Cezaevi’ne götürülürken, aracı Fenerbahçe taraftarları konvoy halinde takip ettiler.
Aziz Yıldırım tahliye edilmiş olsa dahi, suçlu bulunduğu durumlar; ve aldığı cezalar şu şekilde:
Aziz Yıldırım’ın örgüt kurmak suçundan aldığı ceza: iki sene altı ay
Aziz Yıldırım’ın şike ve teşvik suçundan altığı ceza: üç sene dokuz ay hapis cezası ile birlikte bir milyon Türk Lirası para cezası…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.