Galatasaray Şampiyonlar Liginde Ne Kadar Başarılı?

Türkiye’nin Şampiyonlar Ligi Galatasaray, 3 Nisan 2013 Çarşamba akşamı 21:45’te, İspanya’nın Real Madrid takımı ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Bu maç için pek çok kişi şimdiden iddiaya girdi, kimileri Galatasaray’ın Real Madrid’i yenme şansının %3 olduğunu söyleyerek, Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi Çeyrek final rakibinden çok daha güçsüz olduğunu söyleyerek, eğer Real Madrid elenirse Galatasaray forması giyerek canlı yayına çıkacağına dair dahi iddiaya girdi… Peki ama, Galatasaray Şampiyonlar Liginde kaç maç yaptı? Galatasaray Şampiyonlar Liginde ne kadar başarılı? Gelin bu bilgileri birlikte gözden geçirelim:


Galatasaray Şampiyonlar Liginde kaç maç yaptı? Galatasaray Şampiyonlar Liginde bugüne kadar toplam 141 maç yaptı. Galatasaray Şampiyonlar Ligindeki ilk maçına, 1956 – 1957 futbol sezonunda çıktı, ve bu ilk maç, Romanya’nın Dinamo Bükreş takımı ile oynandı.
Galatasaray Şampiyonlar Liginde kaç maç yaptı sorusunun yanıtı olan 141 maç içerisinde, 52 maçın galibiyet, 35 maçın ise beraberlikle sonuçlandığını, Galatasaray’ın 54 sefer de yenildiğini belirtmemiz gerekmektedir. Burada hemen şunu da hatırlatalım ki: Şampiyonlar Ligi’nin adından da anlaşılacağı gibi Galatasaray, oynadığı 141 maçın hiç bir tanesinde, güçsüz bir takım ile eşleşmemiştir. Her takım kendi ülkesinin bir numarasıdır.
Galatasaray Şampiyonlar Liginde kaç gol attı? Galatasaray şu ana kadar oynadığı 141 maçta toplam 185 gol atan isimdir. Bununla birlikte, kalesinde 199 gol görmüş olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Real Madrid’in dünyanın en başarılı ilk bir kaç takımı arasında bulunduğu herkes tarafından bilinmekte, ve hiç kimse tarafından da inkar edilmemektedir. Ancak bu noktada şuna dikkat etmek gerekmektedir: Malaga, Borussia Dortmund, Real Madrid, Galatasaray, Paris Saint Germain, Barcelona, Bayern Münih, Juventus Şampiyonlar Ligi 2013 çeyrek finalistleridir. Peki bu takımların dışında kalan Milan, Manchester United, Arsenal, Liverpool… gibi pek çok, bu sene Şampiyonlar Ligi 2013 çeyrek finaline kalamamış dünyanın büyük takımları Şampiyonlar Ligi 2013’ten, başka bir takım tarafından elenmemişler midir? Bu anlamda, ülkemizin tek temsilcisi Galatasaray’ımızın Real Madrid karşısında, hala, şansının çok düşük olduğunu mu düşünüyorsunuz?
3 Nisan 2013 Çarşamba akşamı, Türkiye’nin tek Şampiyonlar Ligi temsilcisi Galatasaray adına, tek yürek olabilmeyi diliyor, takımımıza yürekten başarılar diliyoruz…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.