Yeşil Çayın Cilde Faydaları Güneşin Zararlı Etkilerini Önlüyor

Yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarına karşı cildin korunması oldukça zor bir durumdur. Güneşin zararlı ışınları dolayısı ile, cilt kanserine kadar varabilen problemler karşımıza bir direk gibi dikilirken, hayatımızı da bir şekilde idame ettirmemiz gerektiğini biliyoruz… Peki güneşin zararlı ışınlarına karşı bizler kendimizi nasıl korumalıyız? Bu anlamda yapılan klinik çalışmalardan sizlere söz edeceğiz. Yeşil çayın cilde faydaları, yeşil çayın cilde yararları, ve yeşil çayın cilde etkisi göz önünde bulundurulduğunda elde edilen sonuç şu ki: yeşil çayın cilde faydaları arasında, cildin güneşin zararlı ışınlarına karşı cilt kanserine yenik düşmesini önlemek, yeşil çayın cilde yararları arasında yer alıyor.


Yeşil çayın cilde faydaları, yeşil çayın cilde yararları, ve yeşil çayın cilde etkisinden yararlanmak için yapılması gereken, yeşil çay içerikli ürünleri merhem şeklinde cilde uygulamak, ya da yeşil çay içerikli içecekleri ağızdan alarak tüketmektir. Ancak yapılan araştırmaların sonucunda, yeşil çayın cilde faydalarından yararlanmak için harici kullanımın daha etkili olduğu belirlenmiştir. Yeşil çayın cilde etkisini arttırmak için ise, yeni hazırlanan yeşil çay formüllerinin, ciltten yeşil çay polifenollerinin emiliminin arttırılması yönünde gerçekleştirilmesinin gerekliliği vurgulanmaktadır.
Yeşil çayın cilde faydalarından yararlanmak için, sadece güneş koruyucu kremlerin kullanılmasına gerek bulunmuyor, gün içerisinde düzenli olarak, beş ya da altı bardak tüketilen yeşil çayın etkisi çok büyük. Bu şekilde, yeşil çayın cilde yararları yanında, bağışıklık sistemi güçlendirme, ve bazı kanser türlerinden korunma olasılığı da artmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.