Uzun Yaşamanın Sırları Arasında Hareketsizlik Yok

Hareketsizliğin zararları, ve hareketsizliğin sonuçları arasında, uzun yaşamanın sırlarından hiç birinin yer almadığı, yapılan araştırmalar ile kanıtlandı. Hareketsizliğin sonuçları, ve hareketsizliğin zararları ile ilgili yapılan araştırmada, günde üç saatten az süre hareketsiz kalmanın, uzun yaşamanın sırları arasında yer aldığı; ve ömrü iki sene uzattığı kanıtlandı…


Uzun yaşamanın sırları arasında, televizyon karşısında günlük iki saatten az zaman geçirilmesi gerektiği belirtildi. Bu sayede, insan ömrü, 15 ay uzayabiliyor. Buna göre, hareketsizliğin sonuçlarına maruz kalmamak adına, günde iki saatten fazla televizyon izlenmesi önerilmiyor.
Hareketsizliğin zararlarının, kadınları, erkeklerden daha fazla etkilediğinin de belirtildiği araştırmaya göre, günde altı saatten fazla hareketsiz kalanlar ile, günde üç saatten az hareketsiz kalanlar arasında bir ölüm riski yüzdesi belirlenecek olursa, üç saatten az hareketsiz kalanlar için uzun yaşamanın sırları, altı saatten fazla hareketsiz kalanlara göre daha uygun, ve ölüm riski de %20 oranında düşüyor…
Hareketsizliğin zararları, bacak kaslarının uzun zaman hareketsiz kalması ile ilgili. Bacak kaslarının uzun süre hareketsiz kalması, hareketsizliğin sonuçları arasında yer alan, kandaki yağ; ve şeker oranı dengesinin olumsuz etkilenmesine neden oluyor; ve bu durum, uzun yaşamanın sırları arasında yer almıyor.
Hareketsizliğin zararları, kalp ve damar hastalıklarını tetiklemekle birlikte, diyabet riskini de arttırıyor. Bunun için, uzun yaşamanın sırlarını merak edenlerin, haftada en az 150 dakika fiziksel aktivite gerçekleştirmeleri önerisinde bulunuluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.