At Eti Nasıl Anlaşılır?

Et fiyatları günümüzde iyice artmış durumda. Bu durumdan, sınırlı bütçe ile evini geçindirmeye çalışanlar oldukça şikayetçi. Ancak gerek damak tadı, gerek vücut gereksinimleri dolayısı ile et yemek ve ailemize de yedirmek durumundayız. Bu noktada fiyatın düşük olduğu yerlere gidebiliyoruz. Ancak burada da at eti ve eşek eti ya da ithal et sorunu ile karşılaşabiliyoruz. Pek çok kişi ithal et ile yerli eti birbirinden ayırt etmekte zorlanıyor. At eti ve eşek eti için de benzer durumlar söz konusu. Peki at eti nasıl anlaşılır? Eşek eti nasıl anlaşılır? At eti nasıl olur? İşte soruların merak ettiğiniz yanıtları:

Eşek Eti Nasıl Anlaşılır?
At Eti Nasıl Anlaşılır?
At Eti Nasıl Olur?

■ At etini, rengine bakarak anlayabilirsiniz. At etinin rengi tam olarak kırmızı değildir ve baktığınızda ciğere benzer bir koyu kahverengi tonunun bulunduğunu görebilirsiniz. Dana etinin rengi ise kan kırmızıdır. Sadece rengine bakarak, aldığınız etin ne eti olduğu hakkında rahatlıkla fikir yürütebilirsiniz.
■ Hem at; hem de eşek binek hayvanlarıdır. Dolayısı ile lifli yapıya sahiptirler. Bu, sert oldukları anlamına gelir. At eti ve eşek etinin çiğnenmesi oldukça zordur. Dana etinde ise böyle bir durum söz konusu değildir. Bir eti yerken eğer onu çiğnemekte zorlanıyorsanız, at eti ya da eşek eti olduğunu düşünebilirsiniz.

■ At etini ve eşek etini dana etinden ayırabileceğiniz bir diğer renk detayı da yağ tabakasında gizlidir. Dana etinin yağı bildiğimiz gibi beyazdır. Ancak at eti ve eşek etinde dış kısımda bulunan yağ tabakasının daha sarı olduğunu ilk görüşte anlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.