Sağlık Sigortası Olanlara Özel Hastanelerde Diş Tedavisi İmkanı

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı sağlık sigortası olanlar, bundan böyle, özel ağız ve diş sağlığı merkezlerinde hem muayene, hem de tedavi olabilecekler. Özel hastanelerde diş tedavisi için, Sosyal Güvenlik Kurumu ile özel ağız ve diş sağlığı merkezleri arasındaki görüşmeler sürüyor.


Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı sağlık sigortası bulunan herkesi Özel ağız ve diş sağlığı merkezlerinde; özel hastanelerde diş tedavisi olabilecek. Özel hastanelerde diş tedavisi ücretleri, yapılacak olan anlaşma sonrasında yeniden düzenlenecek. Böylelikle, Devlet hastanelerinde aylarca, diş tedavisi için sıra bekleme dönemi sona erecek. Özel ağız ve diş sağlığı merkezlerinde MEDULA sisteminin uygulanması bekleniyor.
Özel ağız ve diş sağlığı merkezlerinde, doktora ödenecek olan tavan ücretin bir sınırı bulunacak. Bununla birlikte, özel hastanelerde diş tedavisi ücretlerinde belirli çalışmalar için,belirli oranlarda katılım payı alınacak… Örnek vermek gerekirse: dolgu, diş taşı temizleme, ve parlatma gibi özel hastanelerde diş tedavisi hizmetinden yararlananlar belirli bir miktar katılım ücreti ödeyecek, ancak bu ücret çok yüksek miktarlarda olmayacak. Protez; ve köprü gibi özel hastanelerde diş tedavisi yaptıranların ödeyecekleri katılım payı ise biraz daha yüksek olacak.
Devlet Hastanelerinde çalışan toplam diş hekimi sayısı Türkiye genelinde 5.500… Özel ağız ve diş sağlığı merkezlerinde çalışan diş hekimlerinin sayısı ise 14.500 civarında. Özel hastanelerde diş tedavisi için gerekli uygulama başlatıldığında, özel ağız ve diş sağlığı merkezlerinin de hasta alması dolayısı ile, devlet hastanelerinde diş için sıra bekleme dönemi de sona erecek…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.