Diş Çürümesi Nasıl Engellenir Sorusunun Yanıtı Deniz Yosununun Faydalarında Gizli

Diş çürümesi nasıl engellenir sorusunun yanıtları ile, deniz yosununun faydaları bir araya geldi, ve ortaya ilginç bir sonuç çıktı: deniz yosununun faydaları arasında, diş çürümesi nasıl engellenir sorusunun yanıtı gizli… Peki ama nasıl? Deniz yosunu mikroplarında bulunan enzimler, üretilmekte olan diş macunlarında kullanıldığı takdirde, diş çürümesi nasıl engellenir sorusunun yanıtlarından bir tanesi bulunabilir.


Diş çürümesi nasıl engellenir sorusunun yanıtları arasında yer alan deniz yosunu, ve deniz yosununun faydalarını şu şekilde açıklayabiliriz: deniz yosununun mikrobunda bulunan bir enzim, diş fırçasıonın ulaşamadığı, dolayısı ile temizleyemediği yerleri temizliyor, bu temizleme işlemini de, diş plaklarını delerek gerçekleştiriyor. Diş plaklarını delen deniz yosunu mikrobunun enzimleri, diş plaklarının içerisinde bulunan, ve diş çürümesine neden olan bakterilerin temizlenmesini olanaklı hale getiriyor.
Diş plaklarının oluşumu çürüyen bakteriler sebebiyle gerçekleşiyor. Deniz yosununun faydaları arasında da bu bakterileri diş plaklarından kazımak yer alıyor. Plakların tamamının diş çürümesine neden olmadığını belirten uzmanlar, diş çürümesini engelleyen deniz yosununun, diş çürümesine neden olan bakterileri dişten kazıdığını belirtiyor.
Deniz yosununun faydaları arasında yer alan bu etkiyi ortaya çıkartan uzmanlar, deniz yosunu mikrobunun enzimlerini, bu amaçla diş macunu; ve gargara üretiminde kullanmayı düşündüklerini belirttiler…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.