Deodorantlardaki Alüminyum ve Deodorantların Zararları

Deodorantlardaki Alüminyum zararlı mı? Deodorantların Zararları Nelerdir?  Deodorantlar Kanser Yapar Mı? Deodorantlar ve zararlarından bahsetmek istiyoruz.

Terleme Sorunu ve Deodorant Kullanımı

Kadın erkek herkesin aşırı terleme, hem sosyal hayatını hem de özel hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. En çok el, ayak, koltuk altı, sırt ve yüz bölgesinde aşırı terleme sorunu olanlar sıkıntı yaşar. Yazı yazarken, bilgisayar ya da herhangi bir makine kullanırken, tokalaşırken kişide görülen aşırı el terlemesi zor durumda bırakmaktadır. Bir yazı yazarken aşırı el terlemesi olan kişiler kağıdı ıslattıkları için şikayet ederler. Özellikle bayanları, ayak terlemeleri psikolojik olarak çok rahatsız eder. Kadının kendini kötü hissetmesine; sürekli ıslak ayaklar ve sürekli ıslak ayaklar sebep olur.

Koltuk altı, en çok şikayet edilen aşırı terleme sorunu yaşayan bölgedir ve hem kadın hem erkek birçok kişiyi rahatsız etmektedir. Kadınların giysilerinde özellikle koltuk altı bölgesinde meydana gelen ıslak görüntü kadının bütün çekiciliğini bir anda yok etmeye yetebiliyor. Bundan dolayı kadınların birçoğu koltuk altı terlemesini belli edecek giysiler giymekten çekinir. Hijyen eksikliği ile kadın ve erkekleri rahatsız edecek ter kokusu da yaşanabilmektedir.

deodorantların zararları

Hem kişiyi hem de çevresindekileri bu durum rahatsız eder. Sırt bölgesi de özellikle erkeklerde görülen aşırı terleyen bölgedir. Hem estetik hem sağlık açısından sırt bölgesinde meydana gelen aşırı terleme son derece rahatsız edici bir durumdur.

Terleme Önleyici Deodorantlar ve Zararları
Tüm bu nedenler, kişiyi önleyici ürünler kullanmaya ya da önleyici önlemler almaya yöneltir. Bazı terleme önleyici ürünler piyasa da satılmaktadır. Terlemeyi, bu ürünler belirli bir oranda önlüyor ancak alüminyum içeren antiperspirant ürünlerin bayanlarda meme kanserine neden olduğu iddia edilmektedir.

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Meme kanseri olan kadınlardan alınan biyopsi parçalarına bakıldığında yapılan araştırmalara göre alüminyum oranı çok yüksek çıkmıştır. Çeşitli yollarla vücuda alüminyum girdiğini belirten uzmanlar, ter önleyici ürünlerin tek sebep olmadığını fakat onların da etkisinin olduğunu belirtmiştir. [/author_info] [/author]
Cilt Kanseri Riskine Dikkat
Bunun yanı sıra ter önleyici deodorant sıkıp, güneşe çıkmak da cilt kanserine neden olabilmektedir. Çünkü cilde sıkılıp çıkıldığında, güneşle içindeki kimyasallar birleşiyor ve ciltte alerji, kızarıklık, yanma, tahriş gibi sıkıntılara neden oluyor. Bu sebepler de cilt kanseri riskine bir adım daha yaklaştırıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.