Basen Eritmek İçin Bitkisel Çözümler

Özellikle Türk kadınlarının basen eritme büyük çoğunluğunun gerçekleştirmede zorlandıkları bir konudur. Basen ve kalça problemi Türk kadınlarının büyük bir kısmında vardır. bol karbonhidratlı besinler toplum olarak tüketildiği için fazla kilolar kaçınılmaz hale geliyor. Tatlı günleri ve toplantılar bayanların vazgeçemediği şeyler olduğu için fazla kilolara da davetiye çıkarıyor. Zor da olsa yanlış alışkanlıklardan vazgeçmek gerekir. kilolarınız sağlığınızı tehdit edecek derecede fazla ise; kendinizi bir an önce durdurun ve daha da kilo probleminiz ilerlemeden uzman yardımı ile fazla kilolarınızdan kurtulun. Bilinçli davranmak, hem sağlığınız hem de güzelliğiniz için gerekli tek şeydir. Basen eritme çalışmaları da bilinçli davranıldığında işe yarıyor.

Vücuttaki diğer bölgelere göre basen eritme biraz daha zordur. Düzenli olarak imkanınız varsa en az haftada 3 ya da 4 gün yürüyüş yapın. Disiplinli bir şekilde kalça ve basen hareketlerini yapıp diyetinize de dikkat ederseniz sonuçların olumlu olması zor olmayacaktır.

Basen Eritmek İçin Bitkisel Çözümler

Bitkisel bir çözümle basen bölgenizin zayıflamasını istiyorsanız bitkisel çayları kullanabilirsiniz.

Lahana: İçeriğinde yüksek su ve düşük yağ olduğu için kilo vermenizi ve verdiğiniz kiloların, bölgesel fazla olan yerlerden gitmesini sağlayarak basen eritme görevi yapar.

Zencefil: Bağışıklığı özellikle kış aylarında güçlendiren bir bitkidir. Ancak bölgesel zayıflama ve basen eritmede de faydalanılan en iyi bitkiler arasındadır.

Yeşil Çay: Diyet yapın ya da yapmayın, en az günde 2 fincanı günlük olarak mutlaka tüketin. Çünkü bu bitki çayı vücuttaki ödemin atılmasında oldukça etkilidir. Yeşil çay sizin ve vücudunuzun güzelliği için tüketilmesi gereken bir bitkidir. Basen ve bacaklarınızda yer alan ödemleri atarak basen eritme etkisi yaratacaktır.

Basen Eritme Çayı

Basen Eritmek İçin Bitkisel Çay Tarifi

Basen eritme çayı:

–      1 çay kaşığı kuru kekik

–      1 çay kaşığı kakule

–      Taze zencefil

–      1 çay kaşığı tane karabiber

–      Alabildiğince su

–      İnce dilimlenmiş limon

Çayı yapacağınız kaba tüm malzemeleri alın ve sıcak suyu üzerine dökerek 2 dakika demlenmesi için bekleyin. Her seferinde basen eritme çayı taze olarak tüketilmeli, uzun süre demlendikten sonra bekletilmemelidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.