Baş Ağrısına Ne İyi Gelir: Bitkisel Çözüm

Baş Ağrısı Nasıl Geçer? Baş Ağrısına Ne İyi Gelir? Baş ağrısına bitkisel çözüm arayanlar için baş ağrısına karşı etkili formüller vermek istiyoruz.  Öncelikle baş ağrısının nedenlerinden bahsedeceğiz, sonra ise bazı doğal formüller vereceğiz.

Baş Ağrısına Neden Olan Hastalıklar
Nezle, grip, sinüzit, bademcik, yüksek tansiyon, düşük tansiyon, göz bozukluğu, karaciğer rahatsızlığı, safra rahatsızlıkları, şeker hastalığı, tifo, verem, menenjit, stres, aşırı sinir ve üzüntü, kabızlık, dolaşım bozukluğu gibi bazı hastalıklar baş ağrısına sebep olur.

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?
Baş ağrısı esnasında şunlar yapılabilir;
· Bayanların adet günlerinde görülen baş ağrıları için; 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı civan perçemi otu konulduktan sonra 10 dakika demlenip süzülür. Günde 2 çay bardağı içilir.
· 1 çay bardağı sıcak suya 1 kahve kaşığı lavanta, papatya, kekik, karabaş otu gibi bitkiler eklendikten sonra 5 dakika demlenip süzülür. Günde 2-4 bardak içilir.
· 1 su bardağı kaynar suya, yarım çay kaşığı toz zencefil konduktan sonra 10 dakika bekletilir. Günde 3 bardak içilir.Baş Ağrısı Nasıl Geçer
· 1 su bardağı kaynar suya 4-10 gr oğul otu atılarak 10 dakika beklenir. Günde 3 bardak içilir.
· 1 su bardağı kaynar suya, 2 gr papatya konularak 10 dakika bekletilir. Günde 2 bardak içilir.
· 20 gr ıhlamur, 40gr kedi otu kökü, 20 gr lavanta çiçeği, 20 gr oğul otu yaprağı karıştırılıp bir bardak kaynar suya 5-10 gr konularak 10 dakika bekletilir. Günde 2-3 fincan içilir.
Kronik baş ağrılarında ise taze sıkılmış havuç kürü önerilir. Baş ağrısı şikayeti olanların sabah ve akşam yemeklerinden iki saat sonra taze sıkılmış havuç suyu içmeleri gerekmektedir. Baş ağrılarına karşı başlangıç kürü 20 gündür. Daha sonra sadece akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 bardak olmak şartıyla iki ay uygulanır. Daha sonra da zaman zaman haftada 3 kez içilebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.