Balığın Beyne Faydaları Omega – 3 İle Sağlanıyor

Bu yazımızda sizlere balığın beyne faydalarından söz edecek değiliz, ki zaten balığın beyne faydaları hakkında bilgi sahibi olmayan kişi sayısı da oldukça azdır. Balığın beyne faydası var var olmasına, ama, balığın beyne faydasını olanaklı hale getiren acaba nedir? Bu yazımızda sizlere bunu anlatmaya çalışacağız. İsterseniz de zaman kaybı yaşamadan bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım:


Balığın beyne faydalarını gündeme getiren en önemli konu, aslında, balığın içeriğinde yoğun olarak bulunan, Omega-3 doymamış yağ asitleridir. Balığın beyne faydaları arasında yer alan hafıza güçlendirme etkisi, tamamen balıkta bulunan Omega-3 içeriği ile alakalı. Bunun nedenini merak edenlere şu şekilde özetleyebiliriz: beynin, hafıza ile ilgili olan bölümünde Omega-3 bulunmaktadır; eğer, Omega-3 miktarı yoğun ise hafıza daha kuvvetli, düşük ise hafızanın daha zayıf olduğunu belirtmek gerekmektedir.
Balığın beyne faydasını gündeme getiren Omega-3, sadece beyin için değil, gözler için de oldukça faydalı doymamış yağ asitleri arasında yer alıyor. Bu konuda yapılan araştırmalara göre, balığın faydalarından yararlanmak isteyen kişilerin, günde 2.5 miligram Omega-3 almaları öneriliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.