Sık Yapılan Giyim Hataları

Kıyafet seçerken sık yapılan hatalar nelerdir?  Kıyafet ve aksesuar seçiminde nelere dikkat etmeliyiz, nelerden kaçınmalıyız?

Sık Yapılan Giyim Hataları Nelerdir? 

Yalnızca Tayt Giymek: Birkaç sezondur taytlar çok moda ancak bacaklarınıza eğer yeterince güvenmiyorsanız, taytı asla tek başına giymeyin. Topuklu çizmeler ve uzun tuniklerle çok daha dikkat çekici görüneceğiniz bir gerçektir.
Yerine Göre Giyinmemek: Salaş bir pantolonla şık bir partiye, gece kıyafetiyle de bir sokak festivaline katılamazsınız. En basit görgü kuralı budur. Rahatlığınızın eğer ön planda olacağı bir aktiviteye katılacaksanız, buna göre kıyafetinizi seçmeye özen göstermelisiniz.

Şık Da Olsa Beyaz Çizmeler: Beyaz; topuklu çizmelerin, modanın çılgın çocuğu Galliano bile bir kadını bayağılaştırmaktan başka bir işe yaramadığını söylüyor. Onu siz de dinleyin ve böyle bir çizmeniz eğer varsa, ondan hemen vazgeçmenin yollarını arayın.
Aksesuarları, Vücutla Orantısız Olarak Kullanmak: Kilonuz eğer gereğinden fazlaysa, ufak bir sırt çantası yerine daha büyük omuz çantalarını tercih edin. Fazla kilolarınızı böylelikle kamufle edebilirsiniz.
Yaşına Uygun Giyinmemek: Yaşınız eğer 30 ve üzeriyse hemen kamuflaj desenli kıyafetlerinizi gardırobunuzdan derinliklere gömün ya da bir yakınınıza verin. Onlar çünkü gerçekten gençler için.
Yalnızca Tek Bir Aksesuarla Şık Olacağını Sanmak: Vakko’nun tasarımcısı Zac Posen; şıklık bir bütündür ve asla tek aksesuarla bunu sağlayamazsınız diyor. Her tarafınız eğer dökülüyorsa, çok trendy bir çanta ya da ayakkabı giyerek asla kendinizi kurtaramazsınız. Tümden özensiz ve salaş olmak mı? Bazen bu bile çok daha iyi!sık yapılan kıyafet hataları
Abartının Her Türlüsü: Karın aylarca erimediği bir yerde eğer kış aylarını geçirmiyorsanız, asla postal niteliğinde bir bota ihtiyacınız olmayacak. Bilhassa da metropollerde! Her daim havanın değiştiği daha makul kıyafetleri bahar aylarında giyerek komik görünme ihtimalini sıfıra indirebilirsiniz.
Tonları Tutturamamak: Her ne kadar renk uyumu konusunda takıntılı olsanız da eğer tonları tutturamayacaksanız, unutun gitsin! Hem de tüm modacıların renk uyumunun artık demode olduğunu söylediği şu günlerde!
Beyaz Pantolonu Kilolu Olduğu Halde Giymek: Beyaz pantolon, fünyanın en riskli giysisidir ve onu giymeden önce eminiz siz de çok düşünüyorsunuzdur. Ancak vücudunuz buna müsait değilse kesinlikle dışarıya o şekilde çıkmamalısınız. İnden pantolonunuz gayet şık dursa da arkadan tarif edilemez!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.