Osmanlıca Kursu Tarsus Halk Eğitim Merkezi Kursları Arasında Yer Alacak

Bu yazımızda sizler için, Tarsus Halk Eğitim Merkezi kursları arasında yer alacak olan Osmanlıca kursu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Tarsus Halk Eğitim kursları kapsamında düzenlenmiş olan Osmanlıca kursuna, geçtiğimiz sene, ortalama elli kişinin katılmış olduğunu belirterek, bu sene de Tarsus Halk Eğitim Merkezi kursları arasında Osmanlıca kursunun yer alacağını belirtmemiz gerekmektedir.


Tarsus Halk Eğitim Merkezi kursları arasında yer alan Osmanlıca kursu için şu ana kadar, 100 kişinin kayıt yaptırdığını belirtmemiz gerekmektedir. Tarsus Halk Eğitim kursları arasında yer alacak olan Osmanlıca kursuna genelde üniversite mezunlarının başvurduğu belirtilirken, Hafta içi, ve haftasonları uygulanacak olan Osmanlıca kursunun Halk Eğitim Merkezi kursları arasında ücretsiz olarak verileceği belirtildi. Osmanlıca kursunda görevli beş öğretmen bulunacak.
Tarsus Halk Eğitim kursları dört kur halinde verilecek olup, birinci kurda Osmanlıca okumaya ağırlık verilirken, birinci kurun sonunda, Osmanlıca kursuna katılan kişilerin kolay metinleri okumaları olanaklı hale getirilecek. İkinci kurda, Osmanlıca metinleri okuma yanında yazmaya da yer verilecek. Üçüncü kura gelen Osmanlıca kursu kursiyerleri, bu aşamada Osmanlıca ile birlikte, Farsça, ve Arapça’yı da okur hale geliyorlar. Son kura gelindiğinde ise, artık eski arşivlerde yer alan belgeler, ve de tapular, Osmanlıca kursuna gelenler tarafından okunabilir hale geliyor.
Tarsus Halk Eğitim Merkezi kursları arasında yer alan Osmanlıca kursunu tamamlayan kişilere, Tarsus Halk Eğitim Merkezi tarafından sertifika verilecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.