En İyi Chrome Eklentileri ve Firefox Eklentileri

Tarayıcının için en iyi eklentilerin listesini vermek istiyoruz. İşte En İyi Chrome Eklentileri ve En İyi Firefox Eklentileri… O kadar çok eklenti var ki modern web tarayıcıları için, hepsinden hayatımızı kurtarmak için uzak durmak bize daha çekici bir seçenek gibi görünebilir.

En İyi Chrome Eklentileri ve En İyi Firefox Eklentileri

Fakat bu eklentilerin birçoğunun çok yararlı olduğu, sıklıkla kullandığımız hizmetlerle entegre olarak hayatımızı kolaylaştırdığı da bir gerçektir. Eklenti mağazası içinde web tarayıcınızın kaybolmasını engellemek için Google, Chrome, Frofex ve Internet Explorer’ı destekleyen en iyi eklentileri seçtik.

Buffer: Sosyal medya gönderilerinizi güne yaymak, Bufferin ana amacıdır. Aynı zamanda araç birden çok sosyal medyada paylaşımı da kolaylaştırıyor.

LastPass: Parolanızı modern web tarayıcıları hatırlayabiliyor.fakat parolanız için daha iyi bir denetim uygulayabilmek için, çapraz platform destekli, işlevlerle dolu LastPass’ı denemelisiniz.

Google Dictionary: Google Dictionary, bir Chrome eklentisi olan sözcüklerin anlamlarını daha kolay bir hale getiriyor. Sözcük yerine çift tıklayarak herhangi bir sözcüğün açıklamasını görmeniz mümkündür.

Greasemonkey: Firefox için geliştirilen, Greasemonkey web sayfalarını Javascript kodlarıyla modifiye etmenizi sağlayan bir eklentidir. You tube videolarının boyutlarını değiştirmek, izleme araçlarını engellemek, Facebook sohbetini gizlemek ve daha birçok faydası vardır.

Wikipedia Visual Search: Internet Explorer’daki arama sağlayıcılarınızın arasına bu eklenti yeni bir seçenek olarak geliyor. Arama terimlerinizle Wikipedia Visual Search eşleşen resimli ansiklopedi girdilerine hızlıca göz atabilirsiniz.

Pocket: Şu an bulduğunuz sayfayı incelemek için vaktiniz yoksa, Pocket ile onu daha sonra görüntülemek üzere kaydedebilirsiniz. Pocket; Chrome ve Firefox için bir eklenti, IE için bir book marklet sunar. Görselleri, videoları, makaleleri ve daha fazlasını kaydetmenize izin verir.

Instapaper: Size Pocket fazla gösterişli geldiyse bir de Instapaper’ı deneyin. Herhangi bir çevrimiçi yazıyı Instapaper, sade bir sayfaya dönüştürüyor. Instapaper Chrome için bir eklenti sunarken diğer tarayıcılar için bookmarkletlere sahip.

Rapportive: Sosyal ağlarınızla Gmail kişilerinizi güçlendirmek için ihtiyacınız olan araç Rapportive. Skype, Twitter, Facebook, Linkedln ce fazlasından bilgi çekebilen araç, sağ taraftaki bölmeye aldığı bilgileri ekliyor. Araç Firefox ve Chrome’u destekliyor.

RSS Subscription Extension: Google Reader artık geçmişte kaldı. Fakat RSS Subscription Extension yaşamaya devam ediyor. Chrome’a bu aracı yükleyerek bir sayfadaki tüm besmelelere ulaşabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.