Baidu Browser Nedir? Baidu Tarayıcısı ve Kullanımı

Baidu adını ülkemizde duymuş olan ancak ne anlama geldiğini bilen çok az insan vardır. Ancak dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’de onun adını internete işi düşen herkes bilir. Bizim aklımıza internet deyince Google geliyor. İnternet demek Çin’deyse Baidu anlamına geliyor. İnternet arama motoru pazarının yarısından fazlasına sahip olan firma kullanıcılarına Çin birçok ücretli yazılım yanında 50’ye yakın ücretsiz uygulama sunuyor.
Çin pazarı artık ona yetersi geliyor ki firma, henüz uygulama ve hizmetlerinin beta aşamasında olan İngilizce sürümleriyle Çin Seddi’ni aşıp Batı’yı fethetmek istiyor.

Baidu Browser Nedir?
Baidu Browser, Android işletim sistemi için hazırlanmış bir tarayıcıdır, aidu PC Faster;PC’lerin daha hızlı çalışabilmesi için gereken ayarları yapan bir işlemdir, Baidu Free Antivirus ve Baidu LAuncher de Android akıllı telefonların arabirimini değiştiren bir programdır.

Android işletim sistemi için Baidu’nun geliştirdiği bir tarayıcı olan Baidu Browser, %30’a kadar T5 motoru sayesinde daha hızlı internet gezintisi sunuyor. Tarayıcı Swpe desteğine de sahipken Sports, Video ve Müzik gibi kategorilere de sahip.

Baidu Browser ve Kullanımı

baidu browserTarayıcı dokunamatik komutlarla kontrol etmek oldukça basit; aşağı doru iki parmağınızla kaydırma hareketi yaptığınızda yeni bir sekme açılıyor. Klasik kontrolleri eğer tercih ediyorsanız yeni sekmeleri alıştığınız şekilde de açabilirsiniz. Tüm dokunmatik ekranlarda olduğu gibi ekranı yakınlaştırmak için iki parmağınızın ucunu yaklaştırarak komut verebileceğiniz gibi ekranın altındaki çubuğu da isterseniz kullanabilirsiniz.
HTML 5 testlerinden Baidu Browser 419 puan almayı başardı. 429 puan alan Chrome ve 428 puan alan Firefox’un bu haliyle gerisinde kalıyor. Yine de sonuç oldukça iyi ve geleceğe dair umut veriyor.

Mevcut indirme işlemlerine tarayıcının ayarlar menüsünden erişebilir, internet bağlantınızın yavaş olduğu durumlarda sayfalardaki resimlerin yüklenmemesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca burada tam ekran modunu açabilir, o an açık web sayfasının ekran görüntüsünü azaltabilirsiniz. Özellikle işletim sisteminin henüz bu desteği sunmadığı bu son seçenek, eski Android telefonlarda kullanılmak üzere eklenmiş. Aynı zamanda tarayıcı yer imlerini de destekliyor. Böylece her tarayıcıyı açtığınızda favori siteleriniz hemen gözünüzün önünde oluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.