Ünlülerin Güzellik Sırları

Saç ve cilt bakımları ile ilgili ünlü güzeller, püf noktalarını açıkladı. Annesinin tavsiyesine uyanlar, sağdan soldan duyduğunu yapanlar… Ancak hepsinin sunduğu püf noktaları mutlaka işe yarıyor. İşte ünlülerden tavsiyeler;

Ünlülerin Güzellik Sırları
Çağla Şikel: Sık sık saçlarıma badem yağı bakımı yapıyorum. Dipten uca, saçlarım kuruduğunda ya da matlaştığında badem yağı sürüp, 1-2 saat bekletiyorum. Daha sonra iyice duruluyorum. Gerçekten düzenli yapılırsa işe yarıyor.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.33haber.com/wp-content/uploads/2014/11/gulben-ergen.jpg[/author_image] [author_info]Gülben Ergen: Doğal ürünleri cildim için kullanmayı seviyorum. Bana çok daha güvenilir ve sağlıklı geliyor. Bal maskesi son dönemlerde uyguladığım yöntemlerden biridir. Yüzüme masaj yaparak bir miktar balı uyguluyorum. Parlaklık verirken aynı zamanda yüzümün gerilmesini sağlıyor.[/author_info] [/author]
Ceylan Çapa: Benim için cildimi temizlemek ve nemlendirmek çok önemlidir. Yüzümü Hindistan cevizi yağıyla cilt temizliği sonrasında nemlendiriyorum. Cildime hem doğal hem de hafif yapısıyla çok iyi geliyor.
Yüksel Ak: Vücuduma, lavanta yağı, badem yağı, kakao yağı, kayısı yağı ve biraz da bebe yağını karıştırıyorum. Çok hoş kokulu olan bu karışım, mükemmel bir nemlendirici haline geliyor.
Ahu Yağtu: Yüzümü haftada iki kez sodayla yıkıyorum. Cildin canlanmasını ve gözeneklerin sıkılaşmasını soğuk soda sağlıyor.
Burcu Güneş Güzellik SırlarıBurcu Güneş: Sıklıkla doğal bakım yöntemlerini kullanıyorum. Vücuduma da limonu sıktıktan sonra kalan lifli kısmı sürüyorum. Bu hem cildimi yumuşatıyor hem de canlandırıyor. Deniz tuzu ve bir takım aromatik yağları karıştırmak da bir diğer bakım sırrımdır. Deniz tuzu ile yasemin, portakal, lavanta, jojoba yağı gibi yağları karıştırıp, peeling olarak vücuduma uyguluyorum. Cildim bu yöntem sayesinde ölü derilerden arınırken aynı zamanda nemleniyor.
Siren Ertan: Arada sırada annemin tavsiyesini dinleyerek geceleri yatmadan evvel yüzüme Bepanthen sürüyorum. Derinlemesine cildimi nemlendiriyor ve çok iyi hissettiriyor.
Pelin Karahan: Gözaltlarına kivinin rahatlatıcı etkisini duymuştum. Gerçekten de birkaç kez denedim, işe yarıyor. Gözlerinizin üzerine ince dilim halinde koyuyorsunuz; hem gözaltlarınızdaki koyu halkaları alıyor hem de gözleri dinlendiriyor.
Özge Özberk: Ellerime, Türk kahvesini içtikten sonra dibinde kalan telveyi peeling yapıyorum. Annemden öğrendiğim bir sırdır. İyice ellerinizin üzerini ve tırnak diplerinizi kahve telvesiyle ovuşturun. Daha sonra ılık suyla durulayın. Krem sürmeye neredeyse gerek kalmayacak kadar yumuşadığını görebilirsiniz.
Fatma Topbaş: Her zaman saç bakımıma özen gösteririm. Bu ara doğal maskelerin yanı sıra özel uyguladığım bir formülüm var. Bir miktar balı şampuanım içine koyup, karıştırıyorum. Saçlarımı bu karışımla yıkıyorum. Saçlarım böylece hem besleniyor hem de nemleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.