Sert Saçlar İçin Ne Yapmalı? Sert Saçlar İçin Maske

Nemsizlik ve yüksek ısı nedeniyle sertleşen saçlar kırılır. Saçlara devamlı olarak bu nedenle nem vermek ve ısı faktörü yüksek şekillendiricilerden uzak durmak sert olan saçların kendine gelmesini sağlar. Nasıl sert saçları yumuşatabiliriz. İşte size sert saçlarınızın yumuşaması için formüller;
Nasıl Sert Saçları Yumuşatabiliriz? Sert Saçlar İçin Ne Yapmalı?
Şampuan seçiminizi nemlendirme özelliği yüksek olanlardan yana yapın.
Her gün saçlarınızı yıkamayın. Saçınızdaki nem oranı aksi takdirde gittikçe kaybolacak ve saçlarınız hızlı bir şekilde kırılacaktır. Her gün saçlarınızı yıkamak mecburiyetindeyseniz suyla şampuanınızın yarısını seyreltin.

Nemlendirme özelliği yüksek olan bakım ürününü haftanın bir günü kullanın. Bitkisel yağlardan bunun yerine faydalanarak saç bakım maskesi de uygulayabilirsiniz. Zeytinyağı, sert saçların toparlanmasını sağlayan en iyi yağdır. Zeytinyağı maskesini saç diplerine ve saç tellerine uygulayın.

Saç Kurutma Makinesinden Vazgeçin
Özellikle saç kurutma makinelerinden uzak durun. Daha çok saçlarınızı sertleştiren bu aletleri bir kenara bırakın ve ıslak saçınızı duştan çıktıktan sonra havluya sarın. Doğal olarak kuruması için bekleyin. Eğer saçlarınıza fön çektirmek zorundaysanız fönlemeden önce saçlarınızı koruyan serum sürmeye özen gösterin. Isıya karşı saç tellerini sararak koruyan serumlar saçların sertleşmesini engeller.sert-saclar-icin-maske
Nemini duştan çıktıktan sonra aldığınız saçlara durulanmayan saç bakım serumu uygulayın. Saç tellerini saç serumları yumuşatır ve parlamasını sağlar.
Ilık suyla saçlarınızı yıkamaya özen gösterin. Saçlarınızı sıcak suların daha çok sertleştirdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Sadece saçlarınızdaki sertlik uç kısımlarda ise düzenli olarak her ay saçlarınızdaki kırıklardan aldırmayı ihmal etmemelisiniz.
Uzun bir süre saçlarınızı boyamayın. Saçlarınızda özellikle sarı var ise röfle işleminden kesinlikle uzak durun. Saç boyaları da sert saçların diğer nedenidir.

Sert Saçların Yumuşaması İçin Maske Tarifi
1 tatlı kaşığı lavanta
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
1 çay kaşığı çam terebentin
1 tatlı kaşığı hint yağı
1 tatlı kaşığı defne yağı
Bir kase içinde malzemelerin hepsini karıştırın. Eşit şekilde saçlarınızın her bölgesine sürün. 60 dakika kadar saçlarınızda beklettikten sonra arındırın. Saçınızı ıslatmadan arındırma işleminde şampuan dökün ve köpürtmeye çalışın. Bol suyu daha sonra dökerek saçlarınızı arındırın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.