Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Siyah bir rimel, kırmızı bir ruj ve allıkla gözlerinizi ön plana çıkarıp, makyajınızı tamamladığınızı ve mükemmel göründüğünüzü düşünüyorsanız bunu bir kere daha düşünün. Yaptığınız küçük makyaj hataları ile tam 10 yaş büyük görünebilirsiniz.

Fondöten Renginizi İyi Belirleyin: Açık renk fondötenler kullanmanız her ne kadar gençliğinizde önerilse de, yaşınız ilerledikçe teninizden bir iki ton koyu renkleri tercih etmeniz gerekmektedir. Soluk teninizi böylece daha canlı göstermiş olursunuz.

Kapatıcıyı, Gözaltlarınızda Yoğun Kullanın: Yüzümüzün en dikkat çekici bölgesi olan göz çevresinde, yaşlılığın ilk belirtileri başlar ve yoğun olarak da görülür. Kapatıcınızı bu bölgeye yoğun uygulayarak, aydınlık görünmesini açık renklerle sağlayabilirsiniz. Ancak sadece koyu kısımlarda kapatıcıyı kullanın.

‘T’ Bölgesinde Pudra Kullanın: Alın ve çene kısmı arasında, fondöteni uyguladıktan bir süre sonra yağlanma başlar. Bu durum makyajınızı kötü, yüzünüzü de yaşlı gösterir. Bu bölgede pudra kullanarak daha taze bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yanaklarınızda Doğallığı Yakalayın: Doğal görünmek, genç görünmenin sırrıdır. Doğal görünümü yanaklarınızda yakalamak için allığınızı, sadece yanağınıza ve burnunuza yakın olan kısımlarda uygulamak yerine tüm elmacık kemiği boyunca dağıtın. Sizi koyu ve çok abartılı renkler daha yaşlı göstereceği için açık pembe tonlarını tercih etmelisiniz.

Rujlarınız Uçmasın: Doğal dudak çizgisi, yaşınız ilerledikçe yok olmaya başlar. Bu durum rujun dağılmasına ve daha çabuk renginin kaybolmasına yol açar. Rujunuzu uygulamadan önce bu nedenle dudak kalemi ile renklendirmelisiniz.

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Rimel ve Kalemi Alt Kirpiklerinize Uygulamayın: Bilindiği üzere rimel sürüldüğü andan itibaren çok dikkat çeken bir makyaj malzemesidir. Gözlerinizin alt kısmına, alt kirpiklere uygulayacağınız rimelle dikkat çekersiniz ve bu bölgede sorunları daha çok ön plana çıkarmış olursunuz. Bunun yanı sıra kirpiklerin ayrı görünmesini engelleye ve çok yoğun rimellerden uzak durun. Kirpikler, yaş ilerledikçe kuruduğundan bu tip rimeller sonucu kirpikler yüze düşer.

Göz Kenarlarına Işıltı Katın: Hafif bir ışıltıyı göz makyajınızda kullanarak, makyajınızın çok donuk ve katı olmasını engelleyebilirsiniz. Bu uygulamayı gözünüzün iç köşesi, göz kapaklarınız ve kaş altı çizgisine uygulamaktan kaçının. Çünkü bu durum sizin daha çok yaşlı görünmenize neden olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.