Takma Tırnak Nasıl Takılır, Nasıl Çıkarılır?

Yüzümüzdeki makyaj, kilo ve giyim-kuşama her ne kadar dikkat etsek de tırnak ve el bakımımızı yapmayı sürekli ihmal ederiz. Bu nedenle bakımsız kalan tırnak bir de tırnak yeme alışkanlığınız varsa tümden kötüye gider. Bu durum günlük hayatta pek sıkıntı yaratmasa da özel bir gecede güzel görünmemiz gereken bir durumda güzelliğimize gölge düşürebilir. Bu sorunu kozmetik dünyası takma tırnaklarla ortadan kaldırmaya çalışıyor ve takma tırnağa talepte her geçen gün artıyor.

Takma Tırnak Nasıl Takılır? Nasıl Yapıştırılır?
Ancak takma tırnakla ilgili birçok soru akıllara takılıyor.

Özellikle bu tırnakların nasıl takılacağı sorusu kafa kurcalıyor. Bu konuya açıklık getirelim:
Bu uygulamaya geçmeden evvel, kendi tırnaklarınızın ojesiz, temizlenmiş ve kuru bir şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde olmazsa takma tırnaklar tam yerine oturmaz. Sonrasında takma tırnakların iç kısımlarına kendi yapıştırıcısını sürün ve tırnaklarınızın üzerine yerleştirin. Uygun bir şekilde törpüleyerek tırnaklarınızın yerine tam oturmasını sağlayabilirsiniz.
Taktıktan sonra bir dakika süresince tırnaklarınıza baskı uygulayın ve yapıştığından emin olun. Tırnaklarınızı en az yarım saat boyunca kullanmamalısınız. Aksi takdirde tırnak tam yapışmaz ve yapışkan da gevşeme olur.

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır?
takma-tirnakTakma tırnak konusunda gerçekçi davranırsak, ömrünüzün sonuna kadar orda kalmıyor, sadece birkaç gün kullanabilirsiniz. Takma tırnakları, özel gün ve gecede kullandığınız takdirde gün sonunda çıkarmak için suda bekletebilir ya da kendiliğinden yapıştırıcının gevşemesini bekleyebilirsiniz.
Takma tırnağı, gereğinden fazla uzun buluyorsanız, kesme ve törpüleme işini tırnağı takmadan önce gerçekleştirmelisiniz. Taktıktan sonra yaparsanız kendi tırnaklarınızın zayıflamasına neden olabilir.
Kadınların çoğunluğu, bu tırnakları kendi tırnaklarına gelecek zararı düşünmeden günlerce çıkarmıyorlar. Bu şekilde tırnaklarınız nefes alamaz ve Japon yapıştırıcısı gibi bir kimyasala maruz kalır. Bu nedenle kullanımına çok dikkat etmelisiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.