Pürüzsüz Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Pürüzsüz Yüz Makyajı Nasıl Yapılır? Makyajda pürüzsüz bir görünüm elde etmek için ne yapmalı? Kusursuz yüz için makyaj tekniklerinden bahsetmek istiyoruz.

Astar kapatıcı uygulayın. Nemlendirici bir kremle cildinizi nemlendirdikten sonra, çok ince astar şeklinde öncelikle dolgunluk etkisi yaratan fondöteni uygulayın. Astar kullanmadan eğer cildinize, nemlendirici krem fondöteni uygularsanız, kırışıklıklarınızın ve mimiklerinizin daha belirgin hale gelmesine neden olursunuz. Astar olarak uygulanan kapatıcılara nazaran, fondöten daha yoğun olduğu için, kırışıklıkların içine yerleşemez.

Fondöten seçimi de çok önemlidir. Kullanacağınız fondötenin likit olmasına özen gösterin. Işıltılı ya da mat olmamasına da dikkat etmelisiniz. Çünkü cildinizi olduğundan daha yağlı, ışıltılı fondötenler yansıtabilir.

Mat fondötenler ise olduğundan daha düz gösterir. Hafif transparan ya da şeffaf yazan ürünleri bunun üzerine tercih edebilirsiniz.
Uygun fondöten rengini bulmalısınız. Fondöteni boynunuzda test ederek, cildinize uygun fondöteni belirleyebilirsiniz. Çünkü yüzünüze göre boynunuzda cilt tonunuz daha net ayırt edilebilir. Cildinize uygun fondöten rengini bulmak böylece çok daha kolay olur.
Fondöteni dengeli bir şekilde uygulayın. Fondöteni ne kadar değil nasıl uyguladığınız, cildinizdeki kusurları kapatmak için önemlidir. Fondötenin fazla miktarda olması daha iyi kapatır diye bir durum yoktur. Hatta kusurları fazlası daha çok ortaya çıkarabilir. Bu nedenle fondöteni dengeli uygulamalısınız.
pürüzsüz yüz makyajıParmaklarınızı kullanmalısınız. Parmaklarınızı, fondöten uygulama sırasında mutlaka kullanın. Parmaklarınızla, fondöteni yüzünüzün merkezinden çevreye doğru uygulayın. Yüzünüzdeki sert çizgilerin oluşmasına bu engel olacaktır.
Sünger ile dağıtın. Temiz ve nemli bir sünger ile burun kenarındaki kırışıklıklarınızın ya da yüzünüzün herhangi bir yerinde oluşan fondöten birikimlerini dağıtın.
Kusurlarınızı gizleyin. Bu uygulamalardan sonra hala koyu renkli lekeler görünüyorsa kapatıcınızı daha yoğun bir şekilde seçerek kamufle edebilirsiniz. Kapatıcıyı sivri uçlu bir fırça yardımı ile sadece lekenin olduğu noktaya uygulamak, dikkat etmeniz gereken en önemli noktadır. Yüzünüzdeki kızarıklıkları için sarı bazlı bir fondöten kullanabilirsiniz. Fondöteni, hatalı görünen bölgeye dokundurun ve kenarları belli olmayacak şekilde nemli bir makyaj süngeri ile sadece hatalı bölgeye yedirin.
Kremsi bir ürünü de gözaltı halkalarınıza uygulayabilirsiniz. Mercimek tanesi büyüklüğünde, yüzük parmağınızla uygulayacağınız ürün tüm sorunları ortadan kaldırıp, kusurlarınızı gizleyecektir. Son olarak alnınız, burnunuz ve yanaklarınızı pudralamayı unutmayın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.