Makyaj Hataları

Sizler için bu yazımızda makyajda yapılan hatalardan söz edeceğiz. Güzelleşmek adına pek çok kadın gibi bizler de makyaj yapıyor; ama makyaj hatalarını bilmeden yaptığımızda, güzelliğimizin önüne bir engel koymuş oluyoruz. Ama artık, makyaj hatalarının neler olduğunu öğrenecek; ve makyajda yapılan hataları yapmayacağız… Makyaj bizim için daha kolay, biz ise makyajla artık daha güzeliz…
• En sık yapılan makyaj hataları arasında ilk sırayı, yanlış allık uygulamaları alıyor. Allık pek çok kadın tarafından, elmacık kemiklerinin altına, hem de belirgin şekilde uygulanıyor. Oysa ki olması gereken; tam elmacık kemiklerinin üzerine, şeftali tonlarında bir allık uygulamak…

• Fondöten kullanımı da dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer detay… Bu noktada en sık yapılan hata, kullanılan fondötenin renginin cilt renginden farklı olması… Yapmanız gereken, fondöten rengini, cildinize en uygun tonda seçmek. Ve dışarı çıkmadan önce mutlaka cilt renginizle fondöten uyumunu kontrol etmelisiniz.

makyaj hataları• Günümüzde artık dudak kalemi pek kullanılmıyor, kullanıldığında ise amaç, varlığını belli etmek değil. Dudak kaleminin amacı sadece, dudağa sürülecek olan ruj için bir çerçeve oluşturmak; ve ruju düzgün sürmek. Bu nedenle dudak kalemi ya rujunuz; ya da dudak renginizle benzeşmeli. Hatta ruj sürmek konusunda sorun yaşamıyorsanız, dudak kalemi kullanmayabilirsiniz.

• Uzun kirpikler her ne kadar moda olsa da, bu kullanımın daha çok, podyumlardaki mankenler tarafından gerçekleştirildiğini, ve gündelik makyajda hoş olmadığını unutmamalısınız. Elbette kirpiklerinize hacim verin, ama bunu abartmayın. Kirpik diplerinden dışına kadar süreceğiniz maskara, sizin için yeterli olacaktır.

• Bazı makyajlar için yapılması gerekse de, günlük makyajınızda çok kalın fondöten, ya da pudra kullanımından kaçınmalısınız. Unutmayın bu tür uygulamalar sizin kırışıklıklarınızın daha belirgin hal almasına neden olmaları dolayısı ile önerilmemektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.