Kırklı Yaşlar İçin Doğru Makyaj

Kırklı Yaşlar İçin Doğru Makyaj Nasıl olmalıdır? Kırklı yaşlarda makyaj yapmanın püf noktalarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Makyaj olgun bir yüze uygulanırken iki ana ilke göz önünde bulundurulmalıdır; aşırı fondötenden ve parıltılı göz farlarından kaçınmaktır. Makyaj göz kapaklarına yapılırken aşırı olmamalıdır; parıltılı göz farları çünkü göz kapaklarının kırıştığı bölgelerde birikebilir.

Göze uygulanan farın rengine gelince altın rengi, bej, krem ya da pembe gibi açık tonların kullanılmasıdır.Koyu göz farı tonları kırışıklıkları ön plana çıkarır ve bu nedenle makul miktarda kullanılmalıdır. Bu tonlar çünkü yüzünüzü keskinleştirir.

Mümkün olduğunca olgun yüzler için fondötenler açık tonlarda olmalıdır. 40’lı yaşlarda maalesef kırışıklıkların ortaya çıkmasından dolayı ışığı yansıtma yeteneklerini olgun ciltler kaybeder.Bu ışığı yansıtma özelliği kırışıklık karşıtı fondötenlerin içerisinde yer alır.

Kişinin cilt tonunun tazeleyici özelliği olan açık pembe tonları, olgun tonlar için en iyi fondötenlerdir. Olgun ciltler için nemlendirici rujlar iyi bir seçimdir; bu çünkü dudaklara hacim kazandırır.

Yüzümüze, yaşımız ilerledikçe daha çok dikkat etmeye başlarız; ancak takıntı halinde yüzümüzü genç tutmaya çalışmamalıyız. Cilt için kozmetik ürünlerle reklam ürünleri arasında oldukça büyük bir fark vardır. cilt kozmetik ürünlerinin içerisinde çünkü aktif maddelerin yoğunluğu yüksektir.

Olgun ciltler için 40 yaşından önce yüz nemlendiricilerinin kullanımı önerilmez. Daha iyi bir şekilde bunun nedeninin anlaşılabilmesi için ağ şeklinde cildi içeren bir kolajen lif ağını gözünüzün önüne getirin.

Kırklı Yaşlarda MakyajLiflerin kırıldığı yerlerde yaşlanma karşıtı ürünlerin onarıcı etkisi devreye girer ve tekrar ağın oluşturulmasına yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı nemlendiriciler bu nedenle 40’lı yaşlardan evvel işe yaramaz. Bu ürünlerin aynı zamanda erken yaşlarda kullanılması doğru zamanda ürünlerin gerekli sonuçlar vermesini engelleyecektir. Çünkü cilt de vücudun tüm organları gibi bağımlılığa duyarlıdır. Cildinizin eğer genç görünmesini istiyorsanız, cildinize gerekli korumyı sağlamadan güneşe ve solaryum salonlarındaki ültraviyole ışınlarına maruz bırakmayın.

Yaşlanmaya neden olan ana faktörlerden birisi güneştir. Bahar ya da kış aylarında olmak üzere yılda bir kez ölü hücrelerin temizlenmesi hücre yenilenmesi için gereklidir. 40’lı yaşlarda harika görünmenin cilt bakımı konusunda atılan basit ve mantıklı adımlarla doğru yolu olacağınızı aklınızdan hiçbir zaman çıkarmayın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.