Kaşları Şekillendirmek İçin Ne Yapmalı?

Kontrol dışı kaşlarım var ve üç farklı yönde uzuyorlar. Kaşlarımı taradıktan sonra o an görünümü beğensem de bir dakika sonra daha kötü görünüyorlar. Düşüncesine siz de sahipseniz yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Kaşlarınız inatçı bir yapıya sahip demektir. Ayrıca sizi çıldırtarak istediğinizi yapmıyorlar. Çok çeşitli tonları ile kaşları uysallaştıran ürünler mevcut ve bu ürünlerin kullanımı çok kolay. Mesela modası geçmiş gibi görünen, eczanelerde bulunan bıyık mumu bu konuda çok yardımcıdır. Bal mumu ana maddesidir. Fiyatının uygun olmasının yanı sıra içeriği yoğundur ve kaşlarınızı tüm gün boyunca korur, kullanmanızı kolaylaştırır. Uygulama yaptıktan sonra kaşlarınızı tarayın.

kaş şekillendirme

Dişlerinizi fırçaladığınız fırça dışında, sert kıllı diş fırçası ile kaşlarınızı tarayın. Çıkış yönüne doğru kaşlarınızı, eğer sağ tarafa doğru çıkıyorsa sağa doğru, sol tarafa doğru çıkıyorsa da sola doğru hafifçe fırçanızla tarayın. Beş kez her bir yönde tarayın.
Uzun kıllar sizi rahatsız edecek boyuttaysa onlardan kurutulabilirsiniz, ancak çok dikkatli davranarak kesin.

Cımbızla kaşlarınızı alırken abartmayın. Aldığınız her kıl için özen gösterin. Dikkatli olun çünkü istediğiniz daha uzun kılı almak daha kolaydır. İnsanların bazıları da kaş bal mumları kullanırlar. Ancak aceleci olanlar için kullanımı zordur.
Az miktarda bal mum damlasını, kaşlarınızı taradıktan alın ve parmaklarınızın arasında bir saniye ısıtın, kaşlarınıza daha sonra hafifçe sürün ve aynı yöne doğru kaşlarınızı tarayın. Bal mumunun hiçbir tortusu kalmayana kadar tarayın.

Sizin için bal mumu zahmetli bir iş oluyorsa bir jel kaş terbiyecisini deneyebilirsiniz. Rimel tüpü fırçası ile jel kaş terbiyecisi bir arada olur. Bunun yerine saç jölesini de tercih edebilirsiniz, onun kullanımı da daha kolaydır. Jöleyi uyguladıktan sonra dışa doğru kaşlarınızı tarayın. Birkaç saat bal mumunun kaşlarınızda etkisi olur ancak jölenin daha uzun süredir.

Ev Yapımı Kaş Şekillendiricisi
Kendiniz için evinizde kaş şekillendirici yapmak için;
Ev yapımı harika bir kaş şekillendiricisi için ihtiyaç olanlar;
Ateşe dayanıklı bir kap içerisinde 2 çay kaşığı bal mumunu 1 çay kaşığı Castro yağ ile karıştırın.
Mikrodalga fırında bal mumu eriyene kadar yavaşça ısıtın.
Karışımı, küçük içi temizlenmiş bir kutuya koyun.
Katı duruma gelene kadar soğumasını bekleyin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.