Hızlı Makyaj Yapma Yöntemleri

Her zaman uzun uzun maalesef makyaj yapma şansımız olmadığı için, bilhassa geç kaldığımız yerlere yetişmek istediğimizde makyajımızı en hızlı şekilde tamamlamamız gerekiyor. Az makyaj yapmayı sevenler her ne kadar bir rujla dışarı çıkabilseler de daha fazla kendine önem gösteren ve makyaja değer verenler için bu da yeterli değildir. Hem yeteri kadar makyajı vakit darlığında yapıp hem de çok vakit harcamadan sonuç elde etmek elbette ki hızlı makyaj teknikleri ile mümkündür. İsterseniz nelere dikkat etmemiz gerektiğine hemen kısaca bir göz atalım.

Hızlı Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
Aklınızda ilk olarak bulunması gereken nokta her zaman benzer makyaj malzemelerini kullanmayı unutmamaktır. Çok özel gecelerde elbette daha farklı ve özel malzemeler ile güzel makyajlar yapabilirsiniz. Fakat günlük olarak yaptığınız makyajda makyaj malzemelerini çok değiştirmemeli, genellikle benzer makyajlar yapmalı ve neyin nasıl durduğuna böylece aşinalık kazanmalısınız.

Makyaj tipini sık sık değiştirmek el alışkanlıklarınızı kaybetmenize yol açacaktır ve çok acil durumlarda eliniz ayağınız birbirine dolaşacaktır. Ne kadar standart makyajınıza alışır ve sıralamayı hep aynı yaparak makyaj yaparsanız o kadar seri hale gelirsiniz.

Açık Renk Makyaj Yapmak Daha Kolaydır
Sürekli olarak koyu renk makyaj ile gezmek bu konuda yapılan hataların ilkidir. Ayrıca koyu makyajın hata gösterme kapasitesi yüzünden acil makyaj durumlarında sorun yaşamaktadır. Koyu tonlarda olan makyajlar yerine daha az varlığı belli olan makyaja kendinizi alıştırırsanız, hatalı bir şekilde de yapsanız pek ortaya çıkmayan açık makyaj sayesinde daha kolay bir şekilde hızlı makyajınızı yapabilirsiniz.hızlı makyaj yapma yöntemleri

Keskin Hatlardan Kaçının
Keskin hatlı ve çizgi şeklindeki eyeliner kullanımından gözlerinizi güzelleştirmek isterken hatalardan kaçınabilmek için uzak durmalısınız. Göz kaleminizi dağıtarak daha belirsiz bir çizgi oluşturmalısınız. Bunun yanı sıra göz makyajınızı dağınık yaptığınızda pamukla fazlalıkları almanız daha kolay olacaktır.

Ten Rengine Yakın Makyajı Tercih Edin
Fondöteni genel olarak kullanmak yerine allık ile geçiştirebileceğiniz cilt makyajınızda, açık tonlarda allık ve hafif sürmek uygun olacaktır. Bunu eğer bir ruj ile tamamlamanız gerekirse tekrar kontrast oluşturan renkler değil dudaklarınızın doğal rengine yakın rujları kullanmanız gerekmektedir. Ruj sürerken eğer hata yaparsanız parmaklarınızla bunu düzeltmeniz de oldukça kolay olacaktır. Ancak dağılmadan dolayı koyu rujlarda biraz daha düzeltme işlemini yapmak zahmetli olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.