Gündelik Makyaj Nasıl Yapılır?

Gösterişten uzak ve sade bir stil kullanılarak gündelik makyajın yapılması önemlidir. Yalnızca özel günlerde ışıltılı ve gösterişli makyajlar tercih edilmelidir. Mat ve göze batmayan renkler günlük makyajda kullanılmalıdır. Size vereceğimiz önerilerle günlük naturel bir makyaj elde edebilirsiniz.

Günlük Makyajdan Önce Krem Kullanımı: Cildinizin kuru bölgelerini makyaj yapmadan önce nemlendirmek amacıyla bir krem kullanmalısınız. Cildinize uygun bir kremle nemlendirme yapmalısınız.

Su bazlı nemlendiricileri cildiniz eğer yağlıysa tercih edebilirsiniz.

Daha yağlı nemlendiricileri de kuru ciltler için kullanabilirsiniz.

Fondöten Kullanımı: 5-10 dakika kadar nemlendirme işleminden sonra bekleyin ve fondöten sürme işlemine daha sonra başlayın. Fondöteniniz eğer sıvı ise cildinize fondöten fırçası ile uygulayın. Çok abartmadan fondöten uygulayın ve kalıp gibi ciltte kalmasına engel olun.

Ne yaparsanız yapın ciltte fondöten belli olacak bir makyaj malzemesidir. Ciltteki kusurları kapatan ve günlük makyaja çok uygun olan BB kremleri bu nedenle tercih etmelisiniz. Güneş faktörü içermesi ve kapatıcı özelliği nedeni ile BB krem tercih edebileceğiniz bir makyaj malzemesidir.

Gözaltı Kapatıcısı: Gözaltındaki morlukları BB krem ya da fondötenden sonra kapatmak için az miktar gözaltı kapatıcısını her iki gözaltına da uygulayın. Matlaşmayı ve sabitlemeyi sağlayan pudranızı cildinize sürerek makyaja hazırlayabilirsiniz.

Gözlere Günlük Makyajda Renk Verme: Göz rengine uygun mat bir farla günlük makyajda göz kapaklarınızı renklendirebilirsiniz.

Kahverengi Gözler: Füme ve şeftali renkteki farları kullanabilirsiniz.pürüzsüz yüz makyajı

Yeşil ve Mavi Gözler: Kahverengi, gri ve mürdüm tonları

Kirpiklerinizi, far sürme işleminden sonra rimel yardımıyla belirginleştirip, şekillendirin. Hafif tonlardaki allıkları günlük makyaj için tercih edebilirsiniz. Şeftali tonlarındaki allıklar bunun için uygundur. Elmacık kemikleriniz üzerine allık fırçanıza alacağınız bir miktar allıktan sürerek keskin yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.

Far yerine günlük makyajda eyeliner uygulaması daha çok tercih edilir. Ne kadar fazla malzemeyi makyaja dahil ederseniz makyajınız gösterişli olmaya yönelecektir. Ancak rimel ve eyelinerı uygulayarak da sade günlük bir makyaj elde edebilirsiniz. Göz farı sürmenize bu durumda gerek yoktur.

Ruj tercihini de günlük makyajda dudak tonunuza yakın tonlarda yapmalısınız. Şeftali ve açık kahverengi tonları ya da dudağınızın doğal rengindeki kırmızı tonlar uygun olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.