Göz Makyajının İncelikleri ve Püf Noktaları

Güzellik açısından göz makyajı oldukça önemlidir. Yüzün ortasındaki iki güzel nokta, göz makyajı ile bir sanat eseri haline gelebilir. Ancak doğru göz makyajı uygulamak önemlidir.

Göz Makyajının İncelikleri ve Püf Noktaları
Göz makyajı yaparken göze sürülecek olan farın öncesinde, gözün sürülecek olan fara hazırlanması, göz makyajının püf noktaları arasında ilk sıradadır. Göz kapağına, göz farı uygulamadan önce fondöten veya açık renk bir kapatıcı uygulayın. Bir miktar pudrayı da bunun üzerine uygulayıp, göz farı kullanırsanız, göz makyajını doğru yapmak için adım atmış olacaksınız.
Aceleyle Far Sürmeyin: Far fırçasına, göz makyajı yaparken birden farı alıp, gözünüze uygulamayın. Az az farı fırçaya alın ve yavaş yavaş gözünüze vereceğiniz tonu isteğinize uygun şekilde koyulaştırın.

Far Tonlarının Kullanımı: Göz farının tonlarının, göz makyajının püf noktaları arasında olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Farklı tonlarda göz farı alabilirsiniz ancak bu durum aklınızın karışmasına neden olabilir. Şu şekilde göz farının tonlaması yapılmalıdır; göz makyajının başlangıcında en açık tonun uygulanması gerekir. Gözün üzerine, diğer tonlar yayılacaktır. Orta tondaki göz farı, gözün iç kısmının yarısına uygulanmalı, en koyu göz farı tonu ise gözün dış kısmının yarısına uygulanmalıdır.
Göz farının renklerini, göz makyajında hala ayarlayamayacağınızı düşünüyorsanız, doğal ve tek renkten yana tercih yapın. Göz kapağınıza bu tonu doğal bir şekilde uygulayın. Gözlerinizin kötü görünmesine, göz farının taşması neden olurken aynı zamanda göz makyajı da hiç hoş durmayacaktır.
göz makyajının incelikleriGöz Makyajının Dayanıklı olması İçin: Eğer dayanaklı bir göz makyajı istiyorsanız, göz farınızı uygulamadan önce gözünüze ince bir tabaka halinde krem uygulamalı ve daha sonra göz farını uygulamalısınız. Göz makyajının püf noktaları arasında bu bilgi yer almaktadır.
Çok fazla göz farı olduğunu fark ettiğinizde bir pamukla hafifçe göz farını silin veya ten renginize yakın bir kapatıcıyı hafifçe uygulayın. Göz makyajında eyeliner kullanamayanlar bu konuda farı tercih edebilir. Islak ya da kuru far kullanımını, eyeliner yerine tercih edebilirsiniz. Uygun bir göz farı fırçası bulmak, tek yapmanız gereken şeydir ve göz farını kirpikleriniz boyunca düzgün bir şekilde uygulamaktır.
Gözün en iç kısmının pırıltılı bir kalem ile boyanması da göz makyajının püf noktaları arasında yer almaktadır. Bu şekilde ışıltılı bir göz makyajını da yakalayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.