5 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük, bayanların vazgeçilmezlerinden biri de hiç kuşkusuz ki makyajdır. Peki ya mükemmel makyaj sınırlı dilimde nasıl yapılır? Vereceğimiz önerilere uyarak 5 dk gibi çok kısa bir sürede en güzel makyajı siz yapabileceksiniz.
Çoğu kadına göre makyaj, bir sanattır. Evden çıkmadan önce birçok kadın saatlerce ayna karşısında güzel görünmek için makyaj yapmaya başlar. Çalışan bir bayan değilseniz ve dışarıya çıkmak istiyorsanız makyaj yapmak için uzun süreniz var demektir. Makyajınızı istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Ancak iş kadını iseniz. İşin boyutu işte o zaman değişecektir. Akşam geç yatıp, sabah uykunuzu almak için yataktan kalkmak istemezsiniz. Yatakta geçirdiğiniz vakit o kadar önemlidir ki vazgeçmek istemesiniz.

Ancak güzel de görünmek istersiniz. İşte burada yapmanız gerekenlerin önemi devreye girmektedir.

5 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?
Vereceğimiz tavsiyelere uyarak en kısa sürede makyajınızı 5 dakikada tamamlayabilirsiniz.
1.Çok küçük noktalar halinde öncelikle nemlendiricinizi sürün ve iyice nemlendiriciyi cildinize yedirin.
2.Fazla olmamak kaydıyla cildinize uygun fondöteni yüzünüze sürün. Fakat fazlalıklar oluştuysa pamuk ya da kağıt mendil yardımı ile alabilirsiniz.
3.Cildinizdeki fondöteni, pudra yardımı ile sabitleyin. Daha sonra yüzünüzdeki pudraları, pudra fırçası ile temizleyin.
4.Yüzünüze şekil verdikten sonra göz makyajına geçin.
5.Pudra ile gözaltına tampon yapın.
6.Sıcak renk seçerek, göz kapağınızın altındaki hareketli bölgeye sürün. Daha sonra gözaltlarındaki pudrayı temizleyin.5 dakikada makyaj
7.Eyeliner kalemi kirpik diplerinden göz kapağının dışına doğru çekerek uygulayın. Alt kirpikleri de aynı zamanda merkezden dışa doğru belirleyin. Kirpiklerinizi, toz farı fırça ile dışa doğru şekillendirin. Yine dışa doğru kirpik dolgunlaştırıcı kremi uygulayın.
8.Rimeliniz kurumadan gözünüzü rahatsız edecek fazlalıkları rimel tarağı ile alın.
9.Kaş fırçası ile kaşlarınızı tarayın.
10.Yüzünüzün güzelliğini allık sürerek ortaya çıkarın.
11.Dudaklarınıza dudak kalemi kullanarak çerçeve yapın.
12.Son olarak ruju da ruj fırçası yardımı ile sürün.
Güzellik herkes için göreceli bir kavramdır. Ancak kadınların hepsi güzel görünmek ister. Saatlerinizi boşu boşuna ayna karşısında harcamak yerine tavsiyelerimize uyarak en kısa sürede hazırlanabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.