10 Adımda Doğal Makyaj Yapımı

Bahar kadar taze, yaz kadar güzel görünmeyi kuşkusuz her kadın arzular. Makyaj, bu isteği gerçekleştirmenin bütün sırrıdır.
İşte doğal makyaj için 10 doğal ipucu:

10 Adımda Doğal Makyaj Yapımı
1.Görünüm: İştah açan dudaklar ve yürek titreten gözler, doğal makyajda vurgulanan yerlerdir. Ne ağır fondötenlere ne de dumanlı gözlere gerek var.
2.Rengini Bul: Sizin renginizin hangisi olduğunu bilmeniz önemlidir. Eğer cildiniz, solgun ve renksizse uçuk pembeler ve şeftali tonları kullanmanız uygun olacaktır. Sarıya dönük bir cilt renginiz varsa krem formlu bej renkli malzemeleri tercih edin.
3.Önce Deneyin: Muhakkak ve mutlaka, makyaj malzemesi satın almadan önce test edin. Yanlış renk seçimi yüzünden birçok kadın başta kaybediyor ve o makyaj ne kadar uğraşsalar da kendilerine yakışmıyor. Ya hayalet kadar yüzleri soluk ya da koyu renkten dolayı maske takmış gibi görünüyor.

4.Dudaklara Peeling: Pürüzlü görünümden ve kuruluktan dudakları kurtarmak için hafif bir peeling uygulaması yapın ve dudak nemlendiricinizi sürün. Dudaklarınız,ölü deriler gittikten sonra dudaklarınız parlak bir görüntüye kavuşacaktır.
5.Kapatıcı: Cilt tonunuzla tamamıyla bütünleşecek ve kaliteli olan bir ürünü, kapatıcı seçerken tercih etmeye çalışın. Kolay emilim bakımından krem kapatıcılar çok ideal olacaktır. Dudaklar dahil, yüzünüzün her istediğiniz noktasında kullanabilirsiniz.
6.Fondöten: Fondötene, kapatıcıdan sonra ihtiyaç duymuyorsanız kullanmayın. Fondötenle, cildinizi kapatıcılık açısından tamamen pürüzsüz göstermek istiyorsanız hafif bir fondöten tercih edin. Cildiniz kuruysa, ışığı yansıtan fondötenleri tercih edebilirsiniz. Bunlar aydınlık bir görünüm verecektir. Mutlaka fondöteni ince bir tabaka halinde sürün.dogal makyaj nasıl yapılır
7.Allık: Çok hafif bir pembelik verecek şekilde sadece elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın. Şeftali tonu da olacaktır. Likit ya da krem fonlu allıkları tercih ederek doğal ve sağlıklı bir parlaklık elde edebilirsiniz.
8.Maskara: önce kirpiklerinizi kıvırın. Hacim veren maskara ile daha sonra birkaç dakika aralıklarla 2 ya da 3 kat boyayın. Kirpik tarağı ile en son kirpiklerinizi tarayın ve tane tane ve uzun görünmesini sağlayın.
9.Dudak Parlatıcısı: Dudaklarınızı, ten rengi bir parlatıcı ile parlatın. Tercihinizi içinde gümüş parlaklığı olanlardan yana yapabilirsiniz.
10.Son kontrol: Bakışlarınız derin, cildiniz saten gibi pürüzsüz ve sağlıklı, dudaklarınız da parlak ve çekiciyse işlem tamamdır!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.