Kişiye Uygun Renk Tonu Nasıl Belirlenir?

Saç, ten ve göz renginizle uyumlu renkler yani size yakışan renklerdeki tonları tercih ettiğinizde gözlerinizin ışıltısı, rengi, parlaklığı daha çok ortaya çıkar ve daha pürüzsüz bir ten görüntüsüne kavuşursunuz. Yaşınızdan daha büyük, yorgun ve halsiz görünmenize ise aynı şekilde uygun olmayan renkleri kullanmanız neden olur. Gözlerinizin altındaki morluklar da daha çok belli olur ve cildinizin rengi soluk görünür.

Yanlış Seçimlere Yaklaşmayın: yanlış renk seçimi yüzünüze yakın bir yerde yapıldığında; mesela, bluz de olabilir. Olduğundan daha kilolu ve bitkin bir yüz görüntüsüne neden olur. Kilolu göstererek doğal güzelliğinizi gizler.

Alışverişinizi akıllı yaparak doğru renk tonlarına yatırım yapın. Harika bir stili doğru kıyafetlerle ve aksesuarlarla yakalayabilirsiniz.

Saç, renk seçimindeki en önemli etkendir. Doğru bir şekilde saçlarınızın rengini ayarlayamazsanız, olduğundan daha halsiz ve bitkin bir görüntü sergilersiniz. Gözaltlarınızdaki morluklar daha koyu görünür. Göz renginize ve teninize saç renginizi değiştirmeden önce dikkat edin. Saçlarınızdaki değişikliği buna göre yapın.

Size uygun olan rengi anlamak için;

Gün ışığı ve kendinize bakacağınız bir ayna, doğru rengi bulmak için ihtiyacınız olan tek şeydir. Karşınıza aynayı alın ve kıyafetinizi seçerken tonunun size uygun olup olmadığını anlamak için birkaç deneme yapın. Çenenizin altına aynayı tutun ve yüzünüze ışıkta bakın. Gözlerinizin altı beyazsa, teniniz parlıyorsa ve cildiniz homojen görünüyorsa, bu renk sizin için uygun demektir.

Sarı tonlarda cildiniz varsa yani esmer ya da buğday tenliyseniz; toprak tonları, altın sarıları, bakırlar, kahverenginin her tonu, bronz renkler, narçiçeği, krem, hardal, mercan, kiremit, haki fıstık yeşili, turkuaz, somon, şeftali, turuncu ve şeker pembesi tonları size en yakışacak renklerdir.

Cildiniz eğer beyaz tonlarda yani açık, bembeyaz bir tene sahipseniz yakışan renkler, bordo, vişne, fuşya, parlament mavisi, pembe, zümrüt yeşili, gümüş ve mavinin tüm tonlarıdır.

renk-secimi

Renk Büyüleri

  • Bölgenin daha küçük ve ince görünmesine koyu renkler yardım eder.
  • Bulunduğu bölgeyi açık renkler daha büyük ve geniş gösterir. Canlı ve açık renkler dikkat çekicidir.
  • Bölgeyi kırmızı, sarı gibi sıcak renkler daha geniş gösterir.
  • Bölgeyi mavi, yeşil gibi soğuk renkler ise daha dar gösterir.
  • Göz makyajınızı, bluzları, fularları, takıları yani yüzünüzü çevreleyen renkleri gözünüze uygun seçmeniz daha iyi olacaktır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.