Kirpik Uzatmak İçin Ne Yapmalı? Kirpik Uzatma Kürü

Kirpik uzatmak için sizlere bazı tavsiyelerimiz var. Kirpiklerinizi uzatmak ve gürleştirmek için doğal bazı tarifleri deneyebilirsiniz.  Kirpik Uzatma Kürü ile doğal olarak kirpiklerinizi uzatmanız mümkün. Kirpik uzatmak için bitkisel çözüm arayanlar için tavsiyeler:

Kirpik Uzatmak İçin Kahve ve Çay Kürü

Evde kolay bir kirpik uzatma kürü hazırlayabilirsiniz. Bunun için ise çay ve kahve kullanmak yeterli. İşte tarifimiz:

  • 1 çay kaşığı, pişmiş ve ılık kahve
  • 1 çay kaşığı, pişmiş ılık çay
  • Makyaj pamuğu (gözaltları boyanmasın diye)
  • Kulak çubuğu

Öncelikle dikkat etmeniz gereken bir şey var:  Makyaj pamuğunu ortadan ikiye kesin ve göz altlarınıza güzelce yerleştirin. Çay ve kahve karışımı ile yapacağımız kür, sürdüğünüz yerde kalıcı boya olarak kalabilir. Karışımı göz altlarına ve göz kapaklarına mümkün olduğunda değdirmeden, sadece kirpik diplerine ve kirpiklere sürmeniz gerektiğini hatırlatalım. Pamuğu göz altlarınıza düzgün ve dikkatli yerleştirin.

Bu kürün kirpik diplerinizde uzun süre kalması gerektiğinden kürü gece yatmadan önce yapmanız tavsiye edilir.

Bir kasede çay ve kahveyi dökerek karıştırın… Kulak çubuğunu karışıma batırın ve karışımı kulak çubuğu ile kirpik diplerinize sürün. Tekrar karışıma batırıp, kirpiklerinizi yukarı doğru tarayarak sürün. Aynı işlemi dilerseniz kaşlarınıza da uygulayın. Kaş çizgisinden dışarı sürmemeniz gerekiyor. Karışım kirpiklerinizde kuruduktan sonra, göz altlarına koyduğunuz pamukları atabilirsiniz.

Sabah kalktığınızda yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

40 gün boyunca her gece bu kürü kullanırsanız, 40 gün sonunda uzun ve gür kirpikleriniz olacaktır.

Kirpikler İçin Doğal Bakım Önerileri

Kirpik bakımı için sizlere bazı bitkisel formüller vermek istiyoruz.

Dökülen Kirpiklere Badem Yağı

5 gr lanolin, 10 gr badem yağı ve 5 gr vazelini karıştırıp benmali usulü karıştırarak eritin. Küçük bir cam kavonaza koyarak düzenli olarak her gün sürün. Papatya çayına ardında da pamuk batırıp göz çevrenizde bekletin.

Kirpikleri Uzatmak İçin Hint Yağı ve Kakao Yağı

1 bardak suyu kaynattıktan sonra 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağını ilave ederek karıştırın. Sıcak su dolu bir başka kabın içerisine kabı yerleştirip krem kıvamına gelene dek ısıtın. Karışımı soğutarak 15 gün boyunca yatmadan evvel gözlerinize kaçırmamaya özen göstererek kirpiklerinize sürün. Kirpik kökünden uca doğru sürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kirpiklerinizin beslenerek güçlenip uzadığını fark edeceksiniz.

Kirpik Gürleştirme İçin Hint Yağı ve Badem Yağı

Hint yağı ve badem yağını eşit ölçüde bir şişede karıştırıp akşamları yatmadan evvel 15 gün boyunca gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.

Kirpikler İçin Evde Bakım Önerileri

Kirpik bakımı için 3 ürün sizlere yardımcı olacaktır. Bunlar E vitamini yağı, zeytinyağı ve vazelin.

Kirpik fırçanız varsa, bunun üzerine birkaç damla E vitamini yağı ekleyin. Dilerseniz direk kirpik diplerine de sürebilirsiniz. Kirpik dökülmesini azalttığı gibi gür görünmesine yardımcı olacaktır.

Bir parça pamuğa bir kaç damla zeytinyağı dökün ve kirpik diplerinize sürün. 5 dakika sonra ılık su ile durulayın. Zeytinyağı kipriklerinizi güçlendirecek ve uzamasına yardımcı olacaktır.

Vazelin, E vitamini yerine kullanılabilir. Yatmadan önce kirpik diplerinize az miktarda vazelin sürebilirsiniz. Sabah ılık su ile durulayabilirsiniz.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.