Güzellik İçin Zararlı Yöntemler

Erkekleri etkilemek ya da kendini güzel hissetmek için bayanların güzelliğine önem vermesi bir gerçektir. Bunun yanı sıra bayan arkadaşlarının onları övmesi de güzelliği daha çok önemsemelerine yol açmaktadır. Ne yapılırsa yapılsın güzellik adınaysa fedadır cümlesi aslında çok yanlıştır. Güzelliği kısa süreli getirecek olan hiçbir yöntem uygulanmamalıdır. İşte onlardan bazıları;

Cilt Beyazlatma Kremleri: Bazı kozmetik ürünler, FDA’ya göre cilt beyazlatma kremleri e dahil, cıvayı yüksek oranda içeriyor. Cilt beyazlatıcı ürünlerde kullanılan cıva, deri pigmenti melaninin üretimini engelliyor. Bazı sabunlar, losyonlar ve anti-agigng kremlerin yüksek oranda cıva vazgeçilmez içeriğidir. Bu nedenle bu konuya çok dikkat edilerek bilinmeyen ürünler kullanılmamalıdır.

Cıvaya maruz kalmak cilt problemleriniz ciddi düzeye çıkarabilir ve böbreklere, sinir sistemine ve de henüz doğmamış ya da küçük yaşta çocukların beyinlerini olumsuz yönde etkileyebilir.

Botoks: Yüz kırışıklıkları için, botoks enjeksiyonları hızlı bir düzeltme aracı haline gelmiştir. Botulinum toksin tip A’nın botoks bir formudur ve birkaç ay kasları rahatlatır. Genel olarak enjeksiyon güvenli olmakla birlikte ağrı ve enjeksiyon yerinde morarma, baş ağrısı, mide bulantısı ve geçici kas güçlüğü gibi yan etkileri ve komplikasyonlar her zaman meydana gelebilir.

Saç Düzleştirme Ürünleri: Amerika’da Gıda ve İlaç İdaresi tarafından, bazı saç düzleştirici ürünlerinin tehlikeli düzeyde formaldehit dahil çeşitli kimyasallar içerdiği belirlenmiştir. Gözleri ve burnu, formaldehit tahriş edebilecek güçlü bir kokulu gazdır ve solunum rahatsızlıkları, astım gibi cildi hassas ve alerjik olanlar için oldukça zararlı olabilir.güzellik için zararlı yöntemler

Dövme: Hepatit C riskiyle bir kişinin döveme sayısının orantılı olduğu, 2010’da yapılan bir araştırma sonucunda ortaya çıkmıştır. Özellikle de dövmenin yapıldığı iğne, enfekte kanla temas etti ise. Bu virüs Hepatit C’ye neden olmasının yanı sıra karaciğere saldırarak onun ısınmasına neden oluyor ve siroz ve sikatris, karaciğer kanseri ve karaciğer yetmezliği ile sonuçlanabiliyor.

Gözleri Genişleten Kontakt Lensler: Gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayan kontakt lensler, ciddi görme bozukluklarına neden olabiliyor. FDA tarafından bu lensler henüz onaylanmadı. Amerika’da yasa dışı ancak ABC haberlerine göre 20 dolara internet üzerinden satışa sunuluyor. Ayrıca genç kızlar arasında da oldukça popülerliliğini koruyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.