Güzel Kalmak İçin Ne Yapılmalı?

Tıpkı gençlikteki gibi kendinize özen göstererek ve iyi bakarak, yaşlılığın getirdiği fiziksel değişimleri en aza indirebilirsiniz. Daha az kalori tüketip yeterli ve dengeli beslenerek, fiziksel aktiviteleri daha fazla yaparak, çağdaş sağlı bilincine ulaşabilir ve yaşla gelen problemlerin hiçbiriyle karşılaşmazsınız.
Sağlığımızla, hepimiz giderek artan bir biçimde ilgileniyoruz. Dikkatle, hastalıklardan nasıl korunabileceğimizi, vücudumuzu nasıl güçlendirebileceğimizi, sağlık sorunlarımızı ve daha erken nasıl tanıyabileceğimizi araştırıyoruz. Emeklilik ve yaşlılığa ilişkin endişelerimizi, ortalama yaşam süresinin uzaması çoğalttı. Yirmi beş yıl evvel emekli olan bireylerin emekli olduktan sonraki ortalama yaşam süreleri on yılı geçmemiştir. Bir emeklilik bugün ise 20-25 yıldır. Yani neredeyse yeni yaşam süreciyle karşı karşıyadır. Bu nedenle sağlıklı davranışlar sergileyerek geç ve genç yaşlanma, yaşlanırken de kemiklerin, kasların, kulak ve eklemlerin sağlam kalması için destek olabiliriz.

Güzel Kalmak İçin Ne Yapılmalı?
Sağlık Bilinci: Fiziksel görünüm de yaşlandıkça değişecektir. Yavaş yavaş boyunuz kısalacak, cildiniz kırılacak, saçlarınızı beyazlar saracak, bir miktar, kaslarınız da gevşeyip sarkacaktır. Biraz daha, bütün bu değişimleri geciktirip, hafifletmeyi, özellikle kadınlar orta yaş ve sonrasında önemserler.

Yeterli ve dengeli beslenerek daha az kalori tüketin. Fiziksel aktivitelerinizi arttırdığınızda kilo almanın da önüne geçebilirsiniz.
Ruh ve Beden: Bir tek dış görünüşümüze takılıp, kalmayın. Vücudunuz ve onun içinde yaşayan ruhsal yaşamınızla, siz bir bütünsünüz.
Yüksek Enerji: Enerjinizin seviyesi yükseltin. Formda kalmanızın başlıca belirleyicisi, düzenli bir fiziksel aktivitedir. 30-45 dakika kadar en az haftada 3-4 kez fiziksel aktivite yapmalısınız. Enerji düzeyinize, egzersiz tavan yaptıracak ve fiziksel görünümünüzün daha iyi görünmesini sağlayacak en iyi ilaçtır.Güzel Kalmak İçin
Kendinizi Sevin: Ne yapın edin en başta kendinizden hoşlanın, sevin ve kendinize güvenin. Kendinizi her aşamada ödüllendirin.
Bakımlı Giyinin: Giyiminizin güzel ve bakımlı olmasına özen gösterin. Temiz ve düzgün elbiselerle fiziksel görünümünüzü tamamlaya özen gösterin.
İltifat Edin: Kendinize iltifat edin. Size çocuk gibi ve saçma gelse de her aynaya baktığınızda kendinize iltifat edin. Kendi kendinizi aynada güzel ya da yakışıklı bulmaktan ve bunu hissettirmekten çekinmeyin. Kendinizi beğenin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.