Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı Bir Cilt İçin Narenciye Yiyin: Portakal ve limon bol bol tüketildiğinde cildinizde detoks görevi görür. Bu meyveler C vitamini açısından zengin olduğu için cildinizi güzelleştirmek için gereklidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Doğadan Çaylar İçin: Günde en kötü 1 bardak bitki çayını düzenli olarak için. Farklı bitki çayları da günlük olarak içebilirsiniz. Hatta günde 2-3 farklı bitki çayı da içebilirsiniz.

Çikolata Yiyin: Cilt için bitter çikolatanın içinde bulunan antioksidan maddesi süperdir. Normal çikolatanın neden olduğu sivilce problemini bitter çikolata yiyerek önleyebilirsiniz.

Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Su İçin: Gerçekten de su hayattır, öyle ki vücut susuz kaldığında erken kırışır ve ciltte pul pul dökülmeler oluşur. Günde bunun için 2 litreden az su içmemeye özen gösterin.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Düzenli Uyuyun: Güzellik için 8 saat uyumak en önemli etkendir. Cildin yorgun görünmesindeki en büyük etken az uyumaktır.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Devamlı Masaj Yapın: Temizlediğiniz cildinize geceleri uyumadan evvel nemlendirici sürerken masaj yapın. Cilde 2-3 dakika yapılan masaj kan dolaşımını hızlandırarak cildin yaşlanmasını geciktirir.

Güneşe Dikkat Edin: Hepimiz bronz tenli, yanık tenli olmak isteriz nacak cildimizi güneş ışınları yaşlandırmakta başarı sergileyen bir faktördür. Kesinlikle koruyucu kullanmadan önce güneşe çıkmayın.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.33haber.com/wp-content/uploads/2014/11/maske.jpg[/author_image] [author_info]Sağlıklı Bir Cilt İçin Cilt Bakımı: Cildinize her hafta sonu bir maske ya da peeling uygulayın. Maske uygulamanızı alışkanlık haline getirdiğinizde cildiniz daha bakımlı ve daha sağlıklı olacaktır.[/author_info] [/author]

Sivilcelerle Mücadele: Sivilcelerin ucu beyazladığında sıkmak tabi ki doğru olarak kabul edilmiyor ancak steril aletlerle ve pamuk yardımı ile temizlerseniz güzelliğinizin ortaya çıkmasını sağlamış olursunuz.sağlıklı bir cilt için

Düşman Siyah Noktalar: Cildi lekeli gösteren siyah noktalarla mücadele etmek için düzenli olarak cildinizi buhar banyosu yapın. En kötü ihtimal siyah nokta bantlarını kullanarak siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kahkaha Atın: En güzel duran makyajınız sürekli gülen bir yüzdür. Her daim gülümseyen bir cilt sağlıklı, pembe ve canlı görünür.

Spor Yapın: Cildinizi spor her türlü formda tutan bir olgudur. Fit ve zayıf bir vücuttan toksinleri atmaya kadar sporun faydaları sayılamayacak kadar fazladır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.