Pürüzsüz Cilt İçin Ne Yapmalı?

Çok düzgün bir cildiniz yoksa cildinizin bakıma ihtiyacı var demektir. Güzellikleriyle göz kamaştıran modellerinki gibi bir cilde sahip olmak için yapmanız gereken ufak fakat dikkat etmeniz gereken öneriler sunuyoruz:

Pürüzsüz Cilt İçin Ne Yapmalı?
Cilt bakımı ve cilt temizliğini, iyi bir cilde sahip olmak için düzenli olarak yapmalısınız. Photoshop’un nimetlerinden tüm güzeller faydalanıyor, Photoshop’lu güzelliği hiçbir cilt bakımı sağlayamaz fakat sağlıklı bir cilt görünümü için dikkat etmelisiniz.
Cilt tipinizi öğrendikten sonra cilt bakımı ürünü almaya karar vermelisiniz. Size uygun bakım ürününü, kuru, yağlı, normal ya da karma cilde sahip olduğunuzu öğrendikten sonra kullanabilirsiniz.

Cilt bakımını günde en az 2 kere yapmaya özen gösterin. İlk bakımı sabah sonrakini de yatmadan evvel yapabilirsiniz. Cildinizin zamanla arındığını ve daha canlı göründüğünü fark edeceksiniz.
Temizleyici kalıntılarının cildinizde kalmadığından emin olun. Temizleme ürününü bir tercih yaparak, yavaş bir masajla cildinize uygulayın. Fazla yağların arındığından ve kirlerin iyice temizlendiğinden emin olun. Cildinizi daha sonra iyice durulayın.
Her zaman cilt düzenleyicisi T bölgesi ( alın, burun ve çene) yağlı olan ciltler için gerekli bir şeydir. Aşırı parlaklığı kontrol altında tutmayı sağlar.
Pürüzsüz bir cilt içinDonuk bir görünüme sahip olmanıza, ciltteki dökülmeler neden olabilir. Cilt yüzeyinizdeki ölü hücreleri bir ya da iki haftada bir temizleyin. Hassas bir şekilde, titreşimli yumuşak fırçalar ile cildinizi fırçalayın.
Cildinizin yumuşak ve genç kalmasını nemlendiriciler sağlar. Cildinize uygun nemlendiriciyi, ufak kırışıklıkları ve cildinizin kurumasını önlemek için kullanabilirsiniz. SPF içerikli, güneş ışınlarından koruyan nemlendiricileri tercih etmelisiniz.
Beslenmenizi, vitaminler düzenleyip, enerji verebilir. Cildinizi koruyan yiyeceklerle ek olarak beslenin. Ivır zıvır ile beslenen biri iseniz doğal olarak cildiniz bu durumdan da etkilenir. Günlük beslenme listenize, cildinize yararlı meyve ve sebzeleri ekleyin.
Günlük ihtiyacınız olan suyu içmeniz, sağlıklı bir cilde sahip olmanın en hızlı yoludur. Gazlı içecek, kafein, alkol gibi içecekleri tüketmekten vazgeçin. Bunun yerine su içmeye başlayın. Arabanızda, çantanızda ya da masanızda her zaman bir su şişesi bulundurun. Suyun gücünü hiç küçümsemeyin. Ayrıca suyu tüketmek için sadece susamayı beklemeyin, aklınıza her geldiğinde için.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.