Kırklı Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınların zayıflıklarını ve güçlü yanlarını iyice kavramaya başladıkları bir dönemdir. Birçok şeye hoşgörülü yaklaşarak, hayatı duygularından çok mantıklarıyla yaşamaya başlıyorlar. Hormonsal değişimler sonucu aynı zamanda 40’lı yaşlar cildin kuru görünmeye başladığı yaşlar olarak da ön plana çıkıyor.
Artık sadece kremlerle, kırışıklıklar ortadan kalkmayacak kadar derinleşiyor. Eskisinden daha solgun bir cilt görünümüne bürünüyor. Kan dolaşımının artık eskisi kadar hızlı olmaması ve vücudun giderek daha az pigment üretmeye başlaması bunun nedenlerindendir. Yine de yaşlılığın etkilerini bu dönemde düzenli ve bilinçli bir bakımla azaltmak mümkün oluyor.

Sadece özen değil olgun ciltler için temizlik de devreye giriyor. Cilde, sıcak su, normal sabun ya da alkollü tonikler zarar vermeye başlıyor. Cilt çükü daha ince, kuru ve gerginliğini kaybetmiş durumda oluyor. Yağlı kremleri kullanarak cildin daha fazla kurumasını önlemekte fayda vardır. Keramid, vitamin ve lipozom kremler en önemli koruyucular arasında yer alıyor. Cilt hücreleri artık 40’lı yaşlarda kendini yenileyecek güce sahip olmadıkları için dışardan desteğe ihtiyaç duyuyor.
Ciltte 40 yaşından itibaren meydana gelen kırışıklıklar derinlik kazanmaya, cilt rengi daha solgun görünmeye başlıyor. kırklı yaşlarda cilt bakımıAyrıca yaşlılığın ilk belirtileri de boyun ve ellerde buruşukluklar ve pigment lekelerinin oluşmasıdır. Ancak görünür bir şekilde hepsi doğru bir bakım düzeniyle gözle görünür biçimde gizlenebilir.
Hücreler arasında bu yaşlarda bulunan keramide önemli ölçüde azalıyor. Yıllar içinde, sigara, az uyku ve fazla stres gibi yaşam tarzı haline gelmiş günahlar kollojen liflerine yıllar içinde zarar vermeye başlıyor. Cilt sonuçta elastikiyetini kaybediyor, cilt yüzeyinde genişleyen kılcal damarlar görünür bir hal alıyor, belirginliğini yüz kontürü yitiriyor ve solgun bir görünüm alıyor.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.33haber.com/wp-content/uploads/2014/11/genc-gorunmak-icin.jpg[/author_image] [author_info]Artık enerji depolayıcı ya da harekete geçirici retinol barındıran anti-aging etkili gece ve gündüz kremlerini baş tacı yapmanın tam zamanıdır. Düzenli bakımların yanı sıra bu arada cilt ekstra bir bakıma ihtiyaç duyar. Yorgun hücreleri, besleyici maskeler ya da lifting etkisi yapan bakımlar yeniden harekete geçirir.[/author_info] [/author]

Özel bir kremle bakım ritüelini, boyun ve dekolte bölgesindeki cildin gergin ve elastik kalabilmesini sağlamak için düzenli olarak yapmanız gerekir. Yaşlılık lekelerini giderici etkiye, renk açıcı maddeler içeren el bakım kremleri de sahiptirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.