Çillere Kesin Çözüm: Çiller Nasıl Yok Edilir?

Kimi kadınlar için cildinde bulunan çiller sempatik gelirken, kimisi için de görüntü maalesef çok kötü olabiliyor. Ancak cildinde çil bulunmasını genel olarak hiçbir kadın sevmiyor.
Kış mevsiminde, ciltte bulunan çiller renkleri açılıp, genişlikleri küçülüp daha az görülür hale gelirken yaz mevsiminde renkleri güneşin etkisiyle koyulaşıp, büyüyüp daha belirgin hal alıyor. Özellikle çiller yüz bölgesi, dekolte bölgesi ve yüz bölgesinde yer alır.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.33haber.com/wp-content/uploads/2014/11/cil-tedavisi.jpg[/author_image] [author_info]

Çillere Kesin Çözüm: Çiller Nasıl Geçer?

Doğru şekilde, çil tedavisi için uygulanabilecek yöntemler yapılırsa başarılı sonuçlar alınabiliyor. Uzmanlar çili yok etmek için kimyasal peeling yöntemi ile çilleri yok etme ve lazer tedavisi ile çilleri yok etme tedavisini tavsiye ediyor.[/author_info] [/author]

Çillerden Kurtulmak İçin Kimyasal Peeling Yöntemi
Kimyasal peeling yöntemi, çilleri yok etme tedavisinde, uzun bir süreç olup, sabır isteyen bir tedavi yöntemidir.

Çil tedavisinde, kimyasal peeling ile görüle sonuç çillerin genelde renginin açılarak, ebatları küçültülerek daha az hale getirmek oluyor. Çilleriniizn durumuna göre kimyasal peeling yöntemi ile 5 ile 10 seans sonrasında, çillerinizden kurtulabilirsiniz.

Çilleri Yok Etmek İçin Lazer Tedavisi
İstediğiniz sonucu kimyasal peeling yöntemi ile alamazsanız lazer ile çil tedavisi yöntemini diğer bir çil tedavi yöntemi olarak deneyebilirsiniz. çillerinizin rengi, lazer ile cilt tedavisi yönteminde kısa sürede açılıyor ve daha kısa zamanda çillerinizin ebatları küçültülerek zamanla yok ediliyor. Çillerinizin çokluğu, derinliği, renginin koyluğu gibi etmenler, lazer ile çilleri yok etme tedavisinde başarılı sonuca ulaşma sürenizde son derece önemlidir.

Çillere Bitkisel Çözümler
ciller-nasil-gecerKimyasal peelingler veya lazer tedavisini, çilleri geçirmek için uygulama şansınız yoksa kendiniz evde de çil yok edici kürler hazırlayabilirsiniz.
Keten Tohumu: Bir cezvenin içine 1 çay bardağı suyu koyun ve 1 yemek kaşığı keten tohumunu içine ilave edin. Ocaktan, kaynamaya başladıktan 5 dakika sonra alın ve 10 dakika daha bekletin. Bu karışımı ardından çillerin üzerine sürüp, 20 dakika kadar bekletin, ılık su ile de yıkayın.

Maydanoz Kürü: Bir tutam maydanozu sapları ile birlikte mutfak robotunun içine atın. Yarım çay kaşığı tuzu üzerine serpin ve yarım limon suyu sıkın. Daha sonra 2 yemek kaşığı süt ile 2 çay kaşığı balı ilave edip mutfak robotunu çalıştırarak püre haline getirin. Çillerin üzerine, elde ettiğiniz bu maskeyi sürüp, 20 dakika kadar bekleyin ve ılık suyla yıkayın.

6 Comments

  1. aslı 17 Mayıs 2015
  2. tuğçe 19 Haziran 2015
  3. ela 18 Ağustos 2015
  4. sena 25 Ağustos 2015
  5. deli 13 Mart 2016
  6. Nehir 20 Ağustos 2016

Leave a Reply

Yandex.Metrica