Baharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Baharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Bahar Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı? Bahar aylarına özel cilt bakım tiyoları vermeye çalışacağız. Hem cildimizi hem de saçlarımızı, kış aylarının soğuk ve kirli havası cansızlaştırır. Yeniden, kaybettiği canlılığı ve ışıltıyı kazanması için vücudumuza bahar bakımı uygulamalıyız. Yavaş yavaş havaların ısınmaya başladığı ve güneşin yüzünü gösterdiği bu ışıltılı günlerde bakımsız saçlar ve solgun bir yüzle dolaşmak istemiyorsanız artık harekete geçin. Her an evde elinizin altında bulunan meyve ve sebzeler yumurta, bal, zeytinyağı gibi size ilkbahar bakımı için yeterli olacaktır. İşte bunu için yapmanız gerekenler:

Baharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Saçlarınızın canlanması için: İki yumurtanın sarısı, bir çay kaşığı bal, bir yumurtanın akı ve bir limon suyu ile yapacağınız karışımı masaj yaparak saçınıza sürün ve 10 dakika kadar tutun. 

Saçlarınızın çok yıprandığını düşünüyorsanız bu süreyi 15 dakikaya çıkarabilirsiniz. Ilık suyla daha sonra iyice durulayın. Saçınıza bu maske, hacim, parlaklık ve canlılık kazandıracaktır.

El bakımı için: Soğuk kış günlerinde kuruyan, sertleşen hatta yer yer çatlayan ellerinizin pamuk gibi olması için iki adet haşlanmış patatesi ezin. 5-10 damla gülsuyunu, bir fincan sütü ve iki yumurtayı üzerine ilave ederek iyice bir kapta çırpın. Kuruyan ellerinize, bu karışımı kalın bir tabaka halinde sürün. Folyo kağıdı ile daha sonra sarın ve 20 dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla yıkayın. Bir miktar zeytinyağını isterseniz ellerinize sürdükten sonra, eldiveni yağın iyice emilmesi için giyerek sabaha kadar tutabilirsiniz.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.33haber.com/wp-content/uploads/2014/11/baharda-cilt-bakimi.jpg[/author_image] [author_info]Yüzünüzün canlılık kazanması için; 4 çorba kaşığı süzme balı, 4 çora kaşığı elenmiş arpa ununu ve bir adet çiğ yumurtanın akını küçük bir kaba koyarak iyice karıştırın. 20 dakika kadar bekletin. Sonra yüzünüze tekrar karıştırarak sürün. Kuruduktan sonra önce sıcak su ile daha sonra da soğuk su ile yıkanıp, yumuşak bir havlu ile kurulayın.[/author_info] [/author]

Boyun bölgesinin bakımı için; mikserde, bir adet muzu, iki yemek kaşığı yumuşak peynir ya da yoğurdu, bir yemek kaşığı krema ve bir adet yumurta sarısını iyice karıştırarak köpürtün. Karışımı daha sonra, boynunuz ve boynunuzun alt kısmına sürerek 30 dakika boyunca bekletin.

baharda cilt bakımı

Cildinizi bu maske yumuşatıp, ölü hücreleri alacaktır. Son olarak da ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Yumuşak dirseklere sahip olmak istiyorsanız, sıkılmış bir limon kabuğu ile ovun. Ardından 3 dakika sonra yıkayın. Son olarak da nemlendirici krem sürün.

Gözaltlarınızda oluşan morluklar için gözlerinizi kapatarak üstüne soğutulmuş ve çekirdekleri çıkarılmış elma dilimleri yerleştirin. Soğuk suyla, 15 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.