Bacak Tüyleri Nasıl Azalır?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte şortlar, etekler, mayo, ve bikiniler giyilmeye başlandı. Hal böyle olunca da kadınların önemli problemleri arasında yer alan tüylenme sorunu yine gündeme geldi… Peki, bacak tüyleri nasıl azalır? Bacak kılı nasıl azaltılır? Bacak kıllarını azaltmak için neler yapılabilir? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtlarını bulabileceksiniz…
Bacak Kılı Nasıl Azaltılır?
Bacak Tüyleri Nasıl Azalır?

• Bacak kıllarını azaltmak için önerilen ilk yöntem: kese kullanmaktır. Bacakların keselenmesi halinde, içeride kalan kılların dışarı çıkması durumu söz konusu olacaktır. Ve siz bu kılları jilet ile alacak olursanız, cildinizin ipeksi bir görünüme sahip olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

bacak tüyleri nasıl azalır• Bacak kıllarını azaltmak için yapılabilecek bir diğer şey de, tıraş köpüğü kullanarak kılların alınmasını sağlamaktır. Ancak tıraş köpüğünü bacaklarınıza sürerken fırça kullanmanız önerilir.

• Bacak kıllarını almak için jilet kullanırken, çok bıçaklı olan, ve cilt tipinize uygun jileti seçin. Bununla birlikte, her seferinde yeni jilet kullanmanız gerektiğini de unutmayın.

• Bacak kıllarını almak için uygulayacağınız yöntemi, tüylerin çıkış yönünün tersine doğru uygulamanız gerektiğini unutmayın. Bu sayede kılların azalması söz konusu olacaktır.

• Kendi ağdanızı kendiniz yaparak bacak kıllarını azaltabilirsiniz. Limon suyu, bal, ve şekeri birbirine karıştırıp mikrodalga içerisinde ortalama üç dakika bekletin. Sonrasında ise, hazırladığınız bu karışımı bacaklarınıza sürüp biraz bekleyin, ve tüylerin çıkış yönünün tersine doğru da alın.

• Soya, bacak tüylerinin büyümesini önleyici özellik göstermektedir. Bu nedenle, içeriğinde soya bulunan cilt bakım ürünleri, özellikle de losyonları bacaklarınıza uygulayın.

• Karbonhidrat içerikli yiyeceklerin az tüketilmesi de bacak kıllarını azaltmak üzerinde etkilidir, çünkü karbonhidrat, B6 vitamininin emilimini zorlaştırmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.