Ziraat Bankası Eleman Alımı 2012 İçin Ziraat Bankası Sınavları Başvuruları Başladı

Ziraat Bankası eleman alımı ile ilgili hazırlamış olduğumuz bu haber, Ziraat Bankası eleman alacak mı sorusunun yanıtını merak edenler ile birlikte, Ziraat Bankası ne zaman eleman alacak dityenleri de oldukça yakından ilgilendiriyor. Ziraat Bankası eleman alımı 2012 senesinde yoğun bir şekilde gerçekleşecek çünkü, ve isterseniz, Ziraat Bankası eleman alımı ile ilgili haberlerimizi detaylı bir şekilde aktaralım:


Ziraat Bankası eleman alacak mı diyenler için, evet, Ziraat Bankası eleman alımı gerçekleştirecek. Çünkü, Ziraat Bankası, kısa zaman içerisinde, pek çok yeni şube açacak, ve bu yeni şubelerde çalıştırılmak üzere yaşanacak olan eleman açığının kapatılması adına sınav düzenlemesi gerçekleştirilecek. Ziraat Bankası eleman alımı 2012 kapsamında, dört yıllık Lisans mezunları ile birlikte, farklı bir uygulama daha gerçekleştirecek olan Ziraat Bankası, İki yıllık Yüksek Okul mezunlarını; ve Lisa mezunlarını da, yaşadıkları illerdeki Ziraat Bankası şubelerinde istihdam edecek.
İş Bankası eleman alımı 2012 için yapılacak olan sınavlarla ilgili şu bilgileri vermemiz gerekmektedir; Ziraat Bankası eleman alımının gerçekleşeceği bölümler; ve Ziraat Bankası eleman alımı sayıları şu şekilde: Banko Asistanı 2500 kişi, Servis Görevlisi 500 kişi, Uzman Yardımcısı 200 kişi, İç Kontrolör Yardımcısı 30 kişi, Müfettiş Yardımcısı 25 kişi… Ziraat Bankası eleman alımı 2012 için alınacak eleman sayısı bu durumda 3265 kişi olarak belirlenmiş bulunulmaktadır.
Ziraat Bankası eleman alımı için Ziraat Bankası sınavlarına başvurular, 17 Eylül 2012 – 28 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Ziraat Bankası sınavları için yapılacak olan başvuruların, Ziraat Bankası’nın internet sitesinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ziraat Bankası sınavlarına başvuruda bulunacak olan dört yıllık Lisans mezunları ile iki yıllık Yüksek Okul mezunları, Servis Görevlisi, ve Uzman Yardımcılığı için başvuru gerçekleştirecek, ve bunun yanında, bu sınavlar 17 Kasım 2012 tarihinde Türkiye’nin yedi farklı ilinde gerçekleştirilecektir. Mühendislik, hukuk; ve idari bilimler alanında yapılacak olan üç farklı sınavda alanlarına göre yerlere yerleştirilecek olan adaylar, Ziraat Bankası tarafından verilecek olan eğitimlerde, alanlarında uzmanlaştırılarak görevlerine başlatılacaklardır.
Ziraat Bankası sınavlarına Lisa mezunu olarak; ya da Yüksek Okul mezunu olarak başvuruda bulunan kişiler, Banko asistanı olmak için sınava gireceklerdir. Bu sınavlar ise, 24 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kazananlar, Ziraat Bankası tarafından, yine bir eğitime tabi tutulacak, ve sonrasında görevleri başlatılacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.