Windows 10 Çıktı: Windows 10 Nasıl Kurulur?

9 aydır beta olarak kullanıcılara sunular Windows 10 sonunda çıktı. Tam kararlı sürüm bugün yayınlandı. Windows 10 rezerve şeklinde sırayla müşterilere sunulacak. Öncelikle kayıt olmanız gerekiyor.

Windows10’a Geçiş Ücretsiz

Eğer bilgisayarınızda Windows 7 ve Windows 8.1 varsa Windows 10’a ücretsiz olarak geçebilirsiniz. Bilgisayarınızı yeni sürüme yükseltmekte sorun yok. Görev çubuğundaki uyarıdan güncelleme için kayıt yapmanız gerekiyor, yükleme için her şey hazır olduğunda Microsoft sizi uyarı yapıyor.

Windows 10’da Neler Var?

Windows 10’da birçok yenilik var. Yepyeni bir başlat menüsü, Xbox One oyun yayını ile birlikte Xbox uygulaması, akıllı asistan Cortana entegrasyonu (Halo serisinin ünlü yapay zekasıydı), yeni Microsoft Edge tarayıcısı ve daha farklı yeni uygulamalar var. Cortana, dünyanın ilk gerçekçi dijital asistanı olarakn duyuruldu.

Windows’un yeni tarayıcısı Microsoft Edge, Windows 10’un en önemli yeniliklerinden birisi.

Xbox entegrasyonu ile, xbox’taki oyunlarınızı pc’ye aktarabileceksiniz 🙂

Güvenlikli yeni giriş özellikleri de Windows 10’un özelliklerinden… Bu fonksiyon, parmak izi, yüz veya iris tanıma kullanarak Windows 10 cihazlarınızda oturum açabilmenizi sağlıyor.

windows-10 çıktı

Windows 10 Rezervasyon Sistemi ve Rezerve Ettirme

Windows 10 hemen kurabilecek durumda değil. Çünkü  Microsoft kademeli olarak işletim sistemini paylaşıyor. Şöyle ki, Microsoft’tan Terry Myerson’a göre yeni işletim sistemine en başta Windows Insider kullanıcıları sahip oluyor. Daha sonra ise rezervasyon yapan diğer kullanıcılara sıra gelecek…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.