Süleyman Şah Türbesi İmha Edildi: Türbenin Yeni Yeri Neresi Olacak? Harita

Süleyman Şah Türbesi’ne Özel Kuvvetler tarafından yapılan operasyon sonrasında, bölgeyi terk etmeden önce karakol ve türbeyi patlayıcı ile imha etti. Süleyman Şah Türbesi, yerinden alınarak sınıra daha yakın olan Suriye’nin Eşme köyüne nakledildi.

Süleyman Şah Türbesi Yıkıldı, Yeni Türbe Nerede Olacak?

Süleyman Şah Türbesinin Yeni Yeri Neresi Olacak

IŞİD tehdidi altında bulunan Süleyman Şah Türbesi ve Süleymah Şah Saygı Karakolu’ndaki askerler, TSK’nın ŞAH FIRAT operasyonu ile Türkiye’ye getirildi. Türbedeki emanetlerin ve naaşların hepsi Türkiye’ye getirilmiştir.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.33haber.com/wp-content/uploads/2015/02/suleyman-sah-operasyonu-3.jpg[/author_image] [author_info]

TSK’dan Süleyman Şah Türbesi Operasyonu Detayları ve Fotoğrafları için tıklayınız

[/author_info] [/author]

Süleyman Şah Türbesi

Şanlıurfa İli Birecik ilçesine bağlı Eşmeler köyü, Aşağı ve Yukarı Eşme olarak iki isimde anılır. Bir kısmı Suriye topraklarında bulunan Eşmeler bölgesindeki yeni türbenin yapılacağı yer, Suriye Eşmesi olarak adlandırılan tarafta kalmaktadır ve sınırımıza sadece 200 metre mesafededir.

Süleyman Şah Türbesinin sınıra daha yakında bulunan Eşme Köyü’ne nakledileceği, bölgenin Türk askerleri tarafından kontrol altına alındığı Genelkurmay Başkanlığı tarafından açıklandı. Askerimiz göndere Türk bayrağını çekmiş bulunmaktadır.

Herhangi bir çatışmanın yaşanmadığı tahliye sırasında 1 astsubayımız intikal sırasında kaza sonucu şehit olmuştur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.