PKK, Ağrı Doğubeyazıt’ta Karakola Saldırdı: 2 Şehit, 31 Yaralı

Dün gece saat 3:00 sularında PKK tarafından  Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’ne bağlı Karabulak Jandarma Karakolu’na 2 ton patlayıcı yüklü traktörle intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda karakolda görevli 2 askerimiz şehit düştü, 4’ü ağır olmak üzere 31 jandarma da yaralandı. Saldırıda şehit düşen askerlerin Adıyaman nüfusuna kayıtlı Medet Mat ile Siirt nüfusuna kayıtlı Mansur Cengiz olduğu belirtildi.

Iğdır- Doğubayazıt karayolu üzerinde bulunan,  Ağrı Dağı eteklerindeki Karabulak Jandarma Karakolu’na gece 3:00 sularında intihar saldırısı düzenlendi. Yaklaşık 2 ton patlayıcı yüklü traktörle saat 03.00 sıralarında Karabulak Jandarma Karakolu önüne gelen PKK’lı teröristler, patlayıcıyı infilak ettirdi. Patlamanın ardından da roketatar ve uzun namlulu silahlarla karakolu ateş altına aldılar.

Harabeye dönen karakoldan ise aşağıdaki görüntüler kaldı.

agri-dogubeyazit

Olayla ilgili Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan resmi açıklama ise şöyle:
“02 Ağustos 2015 günü saat 03.00 sıralarında Ağrı / Doğubayazıt ilçesi Karabulak Jandarma Karakol Komutanlığı nizamiyesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından patlayıcı madde yüklü traktör patlatılmış ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulmuştur. Saldırı sonucunda Kahraman iki askerimiz şehit olmuş, dördü ağır olmak üzere 31 askerimiz yaralanmıştır.

İnsanlıktan nasibini almamış caniler tarafından adice ve kalleşçe gerçekleştirilen bu saldırıları şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza, Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan personelimize de acil şifalar temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.