İran Parlementosu ve Humeyni Türbesine Saldırı: 12 Ölü

İran, iki adet kanlı terör saldırısı ile gün başladı. İran’ın parlamento binasını basan eli kaleşnikoflu teröristlerin açtığı ateş sonucu 7 kişiyi öldü. 4 kişiyi de rehin alan teröristler ile güvenlik güçleri çatıştı. Güvenlik güçlerinin operasyonu sonucunda 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Açıklamalara göre binaya ana kapıdan kadın kılığında giren teröristler, ateş etmeye başladılar. Sonrasında ise 4 kişiyi rehin aldılar. İran parlementosundaki çatışmalar saatlerce sürdü. Güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyon sonucunda 4 terörist öldürüldü. Çatışmaların sona ermesinin ardından İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani parlemento binasına gitti.

iranda-saldiri

İran’ın başkenti Tarhan’da bulunan parlemento binası saldırısıya beraber Humeyni Türbesi’ne de saldırı düzenleyen teröristlerden birisi, yakalanacağını anlayınca kendini öldürdü. Diğer teröristler ise yakalandılar.

İran’da çifte terör: 12 ÖLÜ, 36 YARALI
İranlı yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre İran Meclisi ve Humeyni Türbesi’nde yaşanan terör saldırılarında 12 kişi öldü, en az 36 kişi de yaralandı.

3. Terör Saldırısı Önlendi
İran İstihbarat Bakanlığı, iki saldırıdan başka 3. bir saldırının hazırlığı içerisinde olan teröristlerin son anda önlendiğini duyurdu.

Saldırıları DEAŞ Üstlendi
İran’ı kana bulayan terör saldırılarını, terör örgütü DEAŞ üstlendi. Deaş, İran’daki saldırılara ait video görüntüleri yayınladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.