Hangi İllerde Okullar Tatil? Hangi İllerde Kar Yüzünden Okullar Kapalı?

Hangi İllerde Okullar Tatil? Hangi İllerde Kar Yüzünden Okullar Kapalı? Kar yüzünden ülke genelinde bazı illerde ve ilçelerde okullar tatil edildi. İşte okulların kapalı olduğu illerin listesi:

Hangi İllerde Okullar Tatil? Kar Yüzünden Okulların Kapalı Olduğu İllerin ve İlçelerin Listesi

KÜTAHYA

Kütahya’da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir günlüğüne tatil edildi. Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle: “Yoğun kar yağışı nedeniyle 31 Aralık 2014 tarihinde ilimizdeki tüm ilk ve orta öğretim okullarında eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca özürlülerle ilgili 2002/58 sayılı Başbakanlık Genelgesi gereğince bu süre zarfında Kütahya ilinde görev yapan tüm özürlü çalışanlarımız da izinli sayılacaktır.

BİLECİK

Kentte kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda, yarın eğitime ara verildi.

SAKARYA

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş,  twitter hesabından okulların tatil olduğunu açıkladı. Vali Coş, “Olumsuz hava şartları sebebiyle il genelinde 31 Aralık 2014 Çarşamba günü ilk ve orta dereceli okullar tatil edilmiştir. Öğrencilerimizin yılbaşı tatiliyle birleşen bu tatili iyi değerlendirmelerini diliyoruz. Huzur içinde nice yıllara. Ayrıca kamu kurumlarındaki hamile ve engelliler de 31 Aralık 2014 günü idari izinli sayılacaktır

ÇANAKKALE

Çanakkale’deki ilk ve orta dereceli okullar, saat 14.00’den itibaren tatil edildi. Ayrıca Onsekiz Mart Üniversitesi’nde eğitime 1 gün ara verildi.

ESKİŞEHİR

Valiliğin açıklamasıyla Eskişehir’deki ilk ve orta dereceli okulların  yarın tatil edildiği belirtildi.

BURSA

Bursa’nın dağ ilçelerinden Büyükorhan, Harmancık, Keles ilçelerinde okullar  tatil edildi.

BALIKESİR

Balıkesir’de akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle merkez ve 20 ilçede okullar yarın tatil edildi. Valililikten yapılan açıklama şöyle: “İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle, ilimiz merkez ve tüm ilçelerinde okul öncesi, temel eğitim, orta öğretim kurumları ile yaygın, özel öğretim ve özel eğitim kurumları 31 Aralık 2014 Çarşamba günü 1 gün süreyle valiliğimiz tarafından tatil edilmiştir.

KASTAMONU

Kastamonu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın için okullar tatil edildi.kar-tatili

KARABÜK

Karabük’ün Eflani ilçesinde dün gece saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle bütün okullar tatil edildi. Edremit Belediyesi tarafından yapılan anonsla, bölgede etkili olan kar yağışı sebebiyle ilk ve orta öğretim kurumlarının 31 Aralık 2014 tarihinde bir gün tatil edildiği duyuruldu.

DÜZCE

Düzce Valiliği’nde yapılan koordinasyon toplantısı ile yoğun kar yağışı nedeni ile okullar 31 Aralık Çarşamba günü bir gün süre ile tatil edildi. Hava koşulları ve İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına göre il genelinde tüm okullar tatil edildi. Ayrıca hamile ve özürlü memurlar bir gün süre ile idari izinli sayıldı.

EDİRNE

Edirne’nin Keşan İlçesi’nde, etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yarın okullar bir günlüğüne tatil edildi. Keşan Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “Keşan genelinde olumsuz hava koşulları nedeni ile Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okullar 31 Aralık 2014 Çarşamba günü tatil edilmiştir” denildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.