Hakkaride 8 Şehit Daha… Yüksekovada Operasyon Başlatıldı

Hakkaride 8 şehit daha… Hakkaride 8 şehit daha verilmesinin ardından Yüksekovada operasyon başlatıldı. Yüksekovada operasyon başlatılmasının sonrasında, Hakkaride 8 şehitin verilmesine neden olan 300 PKK’lı bulundu, ve ablukaya alındı. Yüksekovada operasyona katılan asker sayısı ise 4.000… Yüksekovada operasyon gerçekleştirilirken, operasyona Şemdinli’den de destek veriliyor. Yüksekovada operasyona katılan özel harekat polisleri, ve korucular da var.


Yüksekovada operasyon ile ilgili olarak verilen bilgiye göre, etkisiz hale getirilen terörist sayısı 18. Bununla birlikte, Yüksekovada operasyona katılan dört askerimizin de yaralandığını belirtmemiz gerekmektedir. Yüksekovada operasyona katılmak adına, bölgeye sürekli olarak asker indiriliyor.
Hakkaride 8 şehitin verilmesine neden olan saldırının gerçekleştiği bölgelerin isimleri şu şekilde: Şemdinli Derecik İç Güvenlik Taburu koruma üs bölgesi, Yüksekova Dağlıca bölgesi Yeşiltaş Karakolu… Hakkaride 8 şehite neden olan saldırı sırasında kullanılan ağır silahların, daha önce, teröristler tarafından, Irak’ta bulunan kamplardan bölgeye getirilmiş olduğu tespit edildi.
Yüksekovada operasyon, saldırının haber alınması ile birlikte başlatıldı. Bölgeye kara ulaşımının zaman alacağının düşünülmesi dolayısı ile havadan ulaşıldı, ve komondolar bölgeye indirildi. Bunun yanında, teröristlerin kaçış yollarına, kobra, ve süper kobralarla ateş açıldı; bu sırada teröristlerin 10 tanesi öldürüldü, diğer teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için ise Yüksekovada operasyon sürdürülüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.