Fuat Avni Hakkında Bilgiler

Bugün sabah saatlerinde, Ankara’nın da aralarında bulunduğu dört farklı ilde, yasa dışı dinleme; ve paralel yapı iddialarına yönelik operasyon başlatıldı. Verilen haberlerde, özellikle Ankara’nın isminin geçmesi, Twitter fenomeni Fuat Avni’nin, olayın ortalama yedi saat öncesinde Twitter üzerinden attığı Tweet’ti. Peki bu Tweet’te ne yazıyordu? Ve en önemlisi, Fuat Avni kim? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu konuya ilişkin bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye çalışacağız…

Fuat Avni O Tweet’te Ne Yazdı?
Tweet 1Tweet 2Tweet 3

Fuat Avni Kim?
Özellikle Gülen Cemaati ile ilgili bilgileri paylaşarak Twitter fenomeni olan Fuat Avni’nin tek kişi olduğunu, ve örgüt olduğunu savunan kişiler mevcut. Öyle ki, Twitter üzerinden ortalama 835.000 takipçisi bulunan @fuatavnifuat’ın tek kişi olduğunu düşünerek kim olduğunu soranları “saf” olarak değerlendirenler var. Ama bazı kişiler, @fuatavnifuat’ın Cumhurbaşkanımız olduğunu dahi düşünüyor. Bu kişiler, Fuat Avni’nin paylaşmış olduğu Tweet’lere baktılar mı bilemiyoruz, ama bakmış olsalardı, olmadığını anlayabilirlerdi.

Tweet’lere bakıldığında, yaşanan olaylardan haberi olup, Twitter üzerinden bunları halk ile paylaşan @fuatavnifuat’ın, karşıt grupta olduğu gözlemlenebiliyor. Bununla ilgili olarak yorumları bulunan kişiler ise, Fuat Avni’nin, Gülen Cemaati’nin istihbaratı olduğunu, ancak kendilerini bu anlamda gizlediklerini tahmin ediyor. Tam da bu noktada, bizim aklımıza şu soru geliyor: Fuat Avni’nin Twitter hesabı neden kapatılmıyor? Bakalım ilerleyen zamanlarda bu soruların yanıtlarını alabilecek miyiz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.